Forum falowników

 www.falowniki.info

Interfejsy użytkownika

Osłona
ACS355 jest standardowo wyposażony w osłonę, która chroni powierzchnię przemiennika częstotliwości. Istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia napędu w jeden z dwóch rodzajów paneli sterowania.

Podstawowy panel sterowania
Podstawowy panel sterowania posiada jednowierszowy wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje w postaci kodów. Panel może być wykorzystywany do sterowania napędem, ustawiania parametrów lub kopiowania parametrów z jednego przemiennika częstotliwości do drugiego.

Panel sterowania z Asystentami
Panel sterowania z Asystentami posiada alfanumeryczny wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje w jednym z kilkunastu języków (również po polsku). Dzięki takiemu sposobowi komunikacji oraz funkcji asystentów i funkcji pomocy, zaprogramowanie napędu jest bardzo proste. Panel ten wyposażony jest także w zegar czasu rzeczywistego,
który może być użyty do rejestracji błędów lub do sterowania napędem. Kolejną funkcją tego panelu jest możliwość zapisu i kopiowania parametrów z jednego przemiennika do drugiego. Duży graficzny wyświetlacz oraz prosty i intuicyjny
sposób obsługi panelu sprawiają, że uruchomienie i obsługa napędu jest niezwykle prosta. ACS355 w stopniu ochrony IP66/IP67 wyposażone są w panel sterowania z Asystentami w standardzie.

Potencjometr
Potencjometr MPOT-01 posiada dwa przełączniki: start/stop i przód/tył. Polaryzacja wybierana jest za pomocą przełączników DIP. Moduł potencjometru nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania.

Zestawy montażowe panelu sterowania
Do montażu panelu na elewacji szafy można wykorzystać jeden z dwóch dostępnych zestawów instalacyjnych panelu. Podstawowy zestaw ACS/H-CP-EXT umożliwia szybki i tani montaż panelu na ścianie szafy. Zestaw OPMP-01 umożliwia instalację panelu w plastikowej wytłoczce, a następnie jego zakładanie i zdejmowanie w taki sam sposób jak w przemienniku częstotliwości. Zestawy montażowe zawierają niezbędne elementy konstrukcyjne, 3 m kabel do połączenia panelu z przemiennikiem częstotliwości oraz instrukcję.

Interfejsy komunikacyjne
Wpinane wewnętrzne moduły magistral pozwalają na komunikację z większością systemów automatyki. Pojedyncza para skrętek pozwala pominąć dużą ilość konwencjonalnego okablowania, redukując w ten sposób koszty, jednocześnie zwiększając niezawodność systemu.

Do ACS355 oferowane są następujące opcjonalne moduły magistral komunikacyjnych:
− PROFIBUS DP
− CANopen
− DeviceNet
− Modbus RTU
− Ethernet IP / Modbus TCP/IP
− LonWorks
− EtherCat

Moduły rozszerzeń

MREL-01
ACS355 posiada jedno wyjście przekaźnikowe w standardzie. Opcjonalny moduł MREL-01 oferuje dodatkowe trzy wyjścia przekaźnikowe, których funkcje mogą być konfigurowane za pomocą parametrów.

MTAC-01
Opcjonalny moduł MTAC-01 umożliwia podłączenie pomiaru prędkości z enkodera impulsowego zamontowanego na silniku.

MPOW-01
Opcjonalny moduł zasilania MPOW-01 pozwala na podłączenie zewnętrzenego zasilania 24 VDC dla obwodów sterowania.

Ochrona i instalacja

Zestaw NEMA 1/UL Typ 1
Zestaw NEMA 1 zawiera skrzynkę przyłączy kablowych chroniącą przed bezpośrednim dotykiem, izolacyjny przepust oraz osłonę chroniącą przed brudem i kurzem.

Osłona przyłączy
Osłona przyłączy zabezpiecza połączenia Wej/Wyj.

Płyta przepustów kablowych
Płyta przepustów kablowych służy do ochrony przeciwko zakłóceniom elektrycznym. Płyta przepustów kablowych wraz z zaciskami to wyposażenie standardowe.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl