Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Falowniki ABB ACS58010 lat po wprowadzeniu do sprzedaży przez firmę ABB najbardziej uniwersalnej i najpopularniejszej serii przemienników częstotliwości - ACS550, światło dzienne ujrzał jej następca: ACS580, który został zaprojektowany w oparciu o nową, wszechstronną architekturę napędów elektrycznych i jest przeznaczony do pracy w aplikacjach zarówno zmienno- jak i stałomomentowych.

Sukces standardowych przemienników częstotliwości z serii ACS550 był oparty między innymi na szerokim zakresie mocy, bogatym wyposażeniu standardowym, innowacyjnych rozwiązaniach technicznych i programowych, łatwej dostępności i ogromnej niezawodności. Seria ACS580, która w tym roku wchodzi do sprzedaży na polski rynek, została zaprojektowana przez fińskich inżynierów, którzy zaadaptowali wszystkie najlepsze rozwiązania pochodzące z ACS550, wprowadzając przy tym dużo ulepszeń, nowe funkcje i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika.

Konstrukcja przemienników serii ACS580

Przemienniki częstotliwości nowej serii ACS580, podobnie jak ich poprzednicy, są urządzeniami o konstrukcji na-ściennej i obudowie w stopniu ochrony IP21 (standard). Charakteryzują się mniejszymi lub takimi samymi gabarytami co ACS550, dzięki czemu ewentualna ich zamiana nie spowoduje wystąpienia kłopotów z montażem. Najistotniejszą cechą nowych przemienników jest ich zakres mocy, który rozszerzono aż do 250 kW (konstrukcja do powieszenia na ścianie, napięcie zasilania: 3 x 400 V). Budowa tych urządzeń jest przy tym niezwykłe kompaktowa, przykładowo: ACS580 o najwyższej dostępnej mocy ma wysokość poniżej 1 m i waży niecałe 100 kg.

Oferta nowej serii ACS580 obejmuje również urządzenia w obudowie o zwiększonym stopniu ochrony IP55. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, umożliwiające instalację falowników w otoczeniu o wysokim zapyleniu, dużej wilgotności powietrza oraz tam, gdzie mogą występować znaczne wibracje. Bardzo istotny jest fakt, że napędy w IP55 charakteryzują się praktycznie tymi samymi wymiarami co urządzenia w IP21: jedynie ich głębokość jest lekko zwiększona, natomiast wysokość i szerokość pozostają niezmienione.
W niedalekiej przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu oferty o nowe rozwiązanie konstrukcyjne: moduły wsuwane do samodzielnej zabudowy w szafie, o znacznie wyższych mocach.

Funkcje programowe w ACS580

Przemienniki serii ACS580 zostały wyposażone w oprogramowanie udo-
stępniające wiele funkcji, które są często stosowane w aplikacjach pompowych i wentylatorowych, takich jak: regulator PID, z dwoma niezależnymi zestawami nastaw, który umożliwia utrzymywanie pewnej zmiennej procesowej (ciśnienie, przepływ) na zadanym poziomie, dlatego też nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń sterujących w aplikacji. Dodatkiem do regulatora PID jest funkcja uśpienia, która zapobiega powolnemu obracaniu się silnika w przypadku, gdy punkt pracy jest osiągnięty. Kolejną funkcjonalnością zawartą w oprogramowaniu przemienników ACS580 jest sterowanie wielopompowe/wielowentylatorowe w układzie kaskadowym (PFC, SPFC).

Wyposażenie standardowe

 Bardzo istotną zaletą przemienników serii ACS580 jest ich bogate standardowe wyposażenie, co sprawia, że urządzenia te są niezmiernie proste w doborze. Jednym z elementów napędu jest opatentowany przez ABB dławik sieciowy swinging choke o zmiennej reaktancji, który zapewnia skuteczną redukcję harmonicznych w całym zakresie obciążenia (nawet o 24% niższy współczynnik THDI w porównaniu do standardowych rozwiązań). Cała rodzina ACS580 posiada w standardzie oprócz tego: wbudowany adapter magistrali komunikacyjnej Modbus RTU, funkcję bezpiecznego wyłączenia momentu (STO), sterowanie wektorowe, lakierowane karty elektroniki, panel sterowania z menu ustawień podstawowych i funkcją asystentów (obsługa m.in. w j. polskim), filtr EMC kategorii C2 i bogaty interfejs sterowania. Ogromnym udogodnieniem dla użytkowników jest dostępny do pobrania ze strony internetowej ABB za darmo program komputerowy, który umożliwia konfigurację oraz monitorowanie pracy przemienników częstotliwości nowych serii. Dużą zaletą tego programu jest jego intuicyjny i przejrzysty interfejs obsługi, który występuje również w polskiej wersji językowej.

ABB Sp. z o.o.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl