Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Falowniki Invertec EcoEfektywność energetyczna w sterowaniu wentylatorów i pomp. Przetwornice częstotliwości Irwertek Optidrive Eco. 
Inwertek Drives jest europejskim liderem w produkcji przetwornic częstotliwości dedykowanych branży HVAC, a nową rodziną wśród produktów są przetwornice o zredukowanych harmonicznych dostosowane do EN61000-3-12, G5/4 oraz IEEE519, o bardzo wysokiej sprawności i efektywności energetycznej. Invertek Drives jest coraz częściej wybieraną marką w rozwiązaniach inżynierii budynkowej i systemach wspomagających HVAC. Portfolio produkcji, w którym znaczącą i ciągle rozwijającą się ofertą jest rodzina przetwornic dedykowanych dla branży HVAC, zostało uzupełnione w bieżącym roku o prezentowaną na tegorocznych Targach SPS IPC DRIVES w Norymberdze rodzinę Optidrive Eco.


Optidrive Eco to wysokiej sprawności nowoczesne przetwornice dla systemów wentylatorowych i pompowych, przeznaczone do współpracy z silnikami indukcyjnymi (IM), silnikami z magnesami trwałymi (PM), bezszczotkowymi silnikami DC (BLDC) oraz reluktancyjnymi silnikami synchronicznymi (SynRM) w klasach sprawności IE2, IE3 i IE4.
Cechą charakterystyczną napędów Optidrive Eco jest - poza standardową charakterystyką U/F modelowaną dla pomp i wentylatorów - również możliwość sterowania wektorowego, z bardzo dużą częstotliwością kluczowania na wyjściu. Szereg udogodnień i predefiniowanych funkcji gotowych do natychmiastowego użycia czyni je dodatkowo funkcjonalnymi - optymalizacja zużycia energii (algorytm automatycznej redukcji zużycia energii, który poprzez ciągłą optymalizację strumienia magnesowania silnika w stosunku do rzeczywistego zapotrzebowania obciążenia na moc dostarczaną pozwala na rzeczywiste redukcje i zmniejszenie kosztów eksploatacji nawet do 50%, szczegóły na http://www.invertekdrives.com/ save-energy/energy-savings-calculator.aspx), dyskwalifikacja rezonansu, usypianie i budzenie, zintegrowany regulator PID, sterowanie kaskadowe pomp i wentylatorów, system kaskady wielopompowej/wielowentylatorowej zarządzany w trybie master/slave bez użycia zewnętrznego PLC, system antyblokowania i oczyszczania pomp, wstępne podgrzewanie silnika, funkcje wykrywania uszkodzeń rur i kanałów, obsługa stycznika bypass, funkcja pożarowa dla systemów wentylacyjnych i wiele innych.

Optidrive Eco produkowane jest w 3 wersjach szczelności obudów: IP20 w zakresie 0,37-11 kW, IP55 w zakresie 15-160 kW oraz IP66 w zakresie 0,75-11 kW. Wszystkie posiadają zintegrowany filtr FRI klasy C2 (dla zasilania 1-fazowego filtr spełnia wymagania klasy Cl), wyświetlacz OLED stanowiący bardzo czytelne, ergonomiczne połączenie cech wyświetlacza LED i wyświetlacza tekstowego, na którym poza wielojęzycznym polem tekstowym wyświetlane są jednocześnie (poza parametrem głównym) 3 dowolnie definiowane parametry dodatkowe. Wysoka częstotliwość przełączania tranzystorów IGBT w połączeniu z wysokiej jakości wentylatorem sterowanym automatycznie pozwala na uzyskanie niezwykle cichej pracy i możliwości montażu falowników w bezpośrednim sąsiedztwie stref, w których wymagana jest maksymalna redukcja hałasu.
Standardowe wyposażenie każdego przemiennika Opridrive Eco, wspierające integrację z zewnętrznymi systemami sterowania, to interfejs Modbus RTU i BacNet. W przypadku konieczności zintegrowania Optidrive Eco za pomocą innych mediów transmisyjnych w ofercie modułów uzupełniających znajdują się opcjonalnie Profibus DP, Device Net, Profinet, Ethernet IP, EtherCAT, Modbus TCP oraz Bacnet IP.

OptiStick stanowi nie tylko gadżet w postaci przenośnej pamięci Flash z przyciskami szybkiego kopiowania z/do napędu, ale również działającą w technologii Plug&Play głowicę Bluetooth umożliwiającą łatwą z zestawieniu, niezawodną w działaniu, bezprzewodową komunikację z urządzeniami zewnętrznymi, w tym z iPad i PC wyposażonymi w odpowiednie oprogramowanie narzędziowe. Działanie urządzenia nie wymaga instrukcji - po włożeniu do gniazda RJ45, znajdującego się na wyposażeniu każdego Optidrive Eco, urządzenie automatycznie inicjuje i synchronizuje się z napędem, zgłaszając gotowość do transmisji zespoloną diodą LED.

Często niezastąpionym narzędziem, dopełniającym cechy funkcjonalne falowników Optidrive Eco, jest całkowicie bezpłatne oprogramowanie OptiTool Studio, możliwe do pobrania bezpośrednio ze stron internetowych (http://www.invertek-drives.com/variable-speed-drives/software/optitools-studio. aspx). Oprogramowanie to wraz z urządzeniem OptiStick zapewni wygodę obsługi i dostęp do kolejnych udogodnień, w tym do edytora funkcjonalności PLC, pozwalającego na tworzenie własnych aplikacji logicznych z użyciem obszernej biblioteki bloków IEC.

Łącznie 5 wejść cyfrowo-analogowych (z możliwością rozszerzenia o 3 dodatkowe), łącznie 4 wyjścia cyfrowo-analogowe (z możliwością rozszerzenia o 3 dodatkowe), opcjonalne moduły dodatkowe, liczne gotowe do użycia predefiniowane funkcje, zintegrowana elastyczna funkcjonalność PLC, szeroki zakres częstotliwości kluczowania w przedziale 4-32 kHz, 110% przeciążenia przez minutę i 3 wersje szczelności obudów czynią Optidrive Eco najodpowiedniejszym do wykorzystania w systemach automatyzacji budynkowej.

Łatwy w wyborze, prosty w użyciu, energooszczędny, niezawodny napęd... Optidrive Eco...

Irwertek Drives Polska Sp. z o.o.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl