Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Falowniki EatonFirma Eaton Electric wprowadza do oferty przemienniki rodziny PowerXL W jej ramach dostępne są urządzenia dwóch serii o zróżnicowanej funkcjonalności i przeznaczeniu.

Seria DC1 to seria kompaktowych przemienników o podstawowej funkcjonalności, przeznaczonych do sterowania silnikami w pompach, wentylatorach, transporterach. Seria DA1 to seria zaawansowanych przemienników przeznaczonych do pracy w aplikacjach z dużymi przeciążeniami o sterowaniu prędkości lub momentu. Urządzenia tej serii nadają się do tak wymagających aplikacji, jak urządzenia dźwigowe, suwnicowe itp.


Seria DC1

Przemienniki serii DC1 realizują sterowanie silnikiem w oparciu o metodę U/f. Poza podbiciem momentu rozruchowego, dostępne jest również ustawienie kompensacji poślizgu. Seria DC1 dysponuje przeciążalnością 150% przez 60 s oraz prądem rozruchowym do 175% przez 2 s. Parametry te są zachowane przy temperaturze otoczenia do +50°C. Co więcej, montaż kilku przemienników obok siebie nie wymaga zachowania odstępu między nimi.

Integracja DCI z nadrzędnymi układami automatyki możliwa jest dzięki wbudowanym protokołom CANopen oraz Modbus RTU. Obydwa protokoły dostępne są na jednym złączu komunikacyjnym RJ45. Opcjonalnie dla serii DCI można zastosować moduł sieci SmartWire-DT zakładany na przemiennik.

Parametryzacja i diagnostyka napędu odbywa się z poziomu klawiatury lub komputera PC. W drugim przypadku do połączenia z PC służy moduł Bluetooth zakładany na złącze RJ45 lub konwerter USB/RS485.

Do konfiguracji przemiennika wystarczy jedynie 14 podstawowych parametrów oraz kilkadziesiąt kolejnych, znajdujących się w rozszerzonej grupie parametrów. Są tam m.in. parametry określające miejsce sterowania, sprzętową konfigurację wejść i wyjść czy nastawy regulatora PI.

Seria DA1
Przemienniki wektorowe DA1 należą do urządzeń, które dzięki posiadanej funkcjonalności mają szerokie zaIstosowanie w różnych aplikacjach, także tych najbardziej wymagających. DA1 oferują sterowanie wektorowe w pętli otwartej lub zamkniętej oraz przecią-żalność prądową 150% z prądem rozruchowym 200% przez 4 s. Funkcja bezpiecznego wyłączenia momentu (STO, ang. Safe Torąue Off) realizuje funkcję bezpieczeństwa zdejmującą moment z silnika i zabezpieczającą silnik przed przypadkowym uruchomieniem - na poziomie SIL 2 (EN 61508) / PL (EN ISO 13849-1).

 

Dla serii DA1 połączenie z nadrzędnymi układami automatyki poza wbudowanym protokołem CANopen oraz Mod-bus RTU możliwe jest z wykorzystaniem opcjonalnych kart komunikacyjnych, takich jak np. Ethernet IP, Profibus-DP, Profinet czy SmartWire-DT.

Przemienniki wyposażone są standardowo w panel z klawiaturą wraz z wyświetlaczem znakowym. Dla jednostek wielkości FS4 od 11 kW dostępny jest również panel tekstowy. Umożliwia on wyświetlanie komunikatów tekstowych, co ułatwia parametryzację urządzenia czyjego diagnostykę.

We wszystkich wielkościach serii DA1 poza menu parametrów podstawowych dostępnych jest kilka rozszerzonych grup parametrów, otwierających możliwość zaawansowanej konfiguracji napędu. W sytuacji, gdy posiadana funkcjonalność nie jest wystarczająca, DA1 oferuje szczególną możliwość przystosowania napędu do potrzeb użytkownika. Z wykorzystaniem oprogramowania narzędziowego drivesConnect można stworzyć własny program w przemienniku, uzupełniając tym samym wbudowane funkcje o nowe, zdefiniowane przez użytkownika.

Podsumowanie

Dla przemienników PowerXL™ dostępna jest bogata oferta akcesoriów, takich jak zewnętrzne panele sterujące, karty we/wy, dławiki sieciowe i silnikowe, filtry sinus. Zależnie od serii poza standardowym stopniem ochrony IP20 czy IP55 dostępne są również wykonania IP66 dla mocy do 7,5 kW. Seria DA1 może być zamawiana z dodatkowym pokryciem ochronnym elektroniki czy ze standardowo wbudowanym tranzystorem hamowania w jednostkach dużych mocy.

Eaton Electric Sp. z o.o.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl