Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Falownik HITACHI NE-S1Duża konkurencja na rynku układów napędowych w segmencie małych ekonomicznych falowników skalarnych stworzyła konieczność zaprojektowania nowego modelu falownika Hitachi.

Cele, które przyświecały producentowi przy tworzeniu nowego falownika, znalazły odzwierciedlenie w nazwie nowego produktu. NE-S1 to nic innego, jak skrót powstały z pierwszych liter angielskich wyrazów oznaczających: » New&Next - Nowy, Następny;
• Economical&Ekological - Ekonomiczny i Ekologiczny;
• Simple & Smali - Prosty w obsłudze i Mały.

Zgodnie z tą ideą zrezygnowano w standardzie z panelu sterowniczego z wyświetlaczem, zastępując go wielofunkcyjnym przyciskiem oraz diodami sygnalizującymi status falownika. Standardowy model NE-S1 umożliwia uruchamianie prostych aplikacji i regulację prędkości silnika np. po dodaniu potencjometru do listwy sterowniczej.
Przy konieczności parametryzacji nastaw można wykorzystać panele od obecnie dostępnych i starszych wersji falowników Hitachi (OPE-S,OPE-SR, OPE-SRmini) lub zakupić bardzo tani, dedykowany do serii NE-S1, panel sterowniczy typu NES1-OP.


Zaletą takiego rozwiązania jest większa elastyczność przy możliwościach wyposażania i konfigurowania produktu. Posiadając kilka falowników Hitachi typu NE-S1 lub pozostałych serii, użytkownik może dokonać parametryzacji urządzeń za pomocą tylko jednego zewnętrznego panelu. Jednocześnie zakup przemiennika częstotliwości NE-S1 z dedykowanym panelem NES1-OP będzie i tak tańszy niż zakup falownika posiadającego standardowo wbudowany panel.

W sposób przemyślany ograniczono gabaryty tej serii falowników tak, aby ich montaż był możliwy nawet w bardzo małych szafkach sterowniczych, również jeden obok drugiego bez zachowania odstępów bocznych pomiędzy urządzeniami.
W nowych falownikach NE-S1 dzięki zainstalowaniu prze-kładników prądowych poprawiono dokładność pomiaru wartości prądu silnika w stosunku do poprzedniej serii X200. Fakt ten ma znaczenie nie tylko dla obsługi, do bieżącego monitoringu prądu silnika, lecz także dla poprawnej eksploatacji zespołu napędowego falownik - silnik. Dokładny pomiar prądu zapewnia bardziej selektywne działanie zabezpieczenia termicznego i przeciążeniowego. Poprawne działanie innych funkcji również oparto na rzeczywistym odczycie prądu silnika. Przykładem tego jest funkcja, która ogranicza prąd wyjściowy falownika przez automatyczne wydłużanie czasu przyspieszania/zwalniania, niezależnie od nastawy, w celu zmniejszenia ryzyka blokowania się falownika, wywołanego generowaniem się zbyt dużego prądu wyjściowego.
Nowością, jeśli chodzi o tę serię jest funkcja tłumienia mikroudarów fali wyjściowej PWM do wartości połowy maksymalnego napięcia izolacji silnika. Ogranicza to możliwość uszkodzenia izolacji silnika na przykład przy dużej pojemności doziemnej kabla (z uwagi na jego długość i/lub wykonanie w ekranie) lub w przypadku pracy prądnicowej silnika.

Funkcją adaptowaną do NE-S1 z falowników serii X200 jest funkcja oszczędności energii, jej działanie sprowadza się do zminimalizowania dostarczonej do silnika ilości energii niepo-wodującej jeszcze obniżenia częstotliwości na wyjściu. Funkcja ta działa najlepiej przy nastawie charakterystyki U/f zmienno-momentowej zredukowanej (kwadratowej), czyli dla napędów takich, jak pompy, wentylatory. Czasy przyspieszania i zwalniania dla funkcji oszczędzania energii są automatycznie tak dobierane, aby nie został przekroczony nastawiony dla silnika poziom zabezpieczenia przeciążeniowego podczas przyspieszania i zabezpieczenia termicznego podczas zwalniania. Na uwagę zasługuje standardowa funkcja AVR, w jaką wyposażony jest NE-S1, która zapewnia stałą amplitudę napięcia wyjściowego falownika, niezależnie od wahań napięcia na jego wejściu.

NE-S1 został zaprojektowany jako standardowy przemiennik częstotliwości do współpracy z wentylatorami i pompami, jednak ta cecha nie wyklucza jego wykorzystania w innych rodzajach aplikacji. Obecnie falowniki NES-1 są dostępne na napięcia klasy 200 V dla modeli z zakresu 0,2-2,2 kW oraz na napięcia klasy 400 V dla modeli z zakresu 0,4-4 kW.
W rozwiązaniu standardowym NE-S1 posiada, przełączalne za pomocą mikroprzełącznika, złącze szeregowe RS485/422, umożliwiające obsługę protokołu Modus RTU na porcie RS485 i obsługę opcjonalnych paneli sterowniczych i nowego przyjaznego oprogramowania ProDriveNext, na porcie RS422.

ZELTECH


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl