Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

ASTOR wzbogaca swoją ofertę w zakresie napędów elektrycznych o nową serię przemienników częstotliwości - Astraada Drive GD300.

Ta nowa, zaawansowana technicznie seria falowników działających z bezczujnikowym sterowaniem wektorowym umożliwia sterowanie silnikami asynchronicznymi oraz synchronicznymi o mocach w zakresie 1,5 ~ 500 kW.

Wprzemiennikach częstotliwości GD300 dostępne są trzy metody sterowania:
• zoptymalizowane sterowanie skalarne, umożliwiające pracę z pełnym obciążeniem już od 2 Hz i korzystanie z nieliniowych charakterystyk U/f;
• zaawansowane bezczujnikowe sterowanie wektorowe, zapewniające 150% momentu przy częstotliwości 0,25 Hz;
• bezczujnikowe sterowanie momentem obrotowym.


Możliwości komunikacyjne
Rodzina ta dedykowana jest do zastosowań w aplikacjach napędowych wymagających otwartości na różne standardy komunikacyjne. Oprócz możliwości komunikacji w protokole Modbus RTU, pozwala na dołączenie dodatkowego portu sieci Profibus DP lub tak już powszechnej w przemyśle sieci Ethernet umożliwiających:
• przesyłanie komend sterujących;
• zadawanie sygnału referencyjnego prędkości lub momentu;
• odczyt stanów i aktualnych wartości parametrów;
• parametryzację falownika.

Filtry wejściowe EMC wbudowane w falowniki tej serii skutecznie eliminują zakłócenia, skracają czas montażu oraz ograniczają do minimum ilość zajmowanego miejsca w szafie sterowniczej. Z kolei zastosowanie zaawansowanej 3-fazowej modulacji zapewnia płynniejsze i cichsze obroty silnika.

Duża ilość obsługiwanych sygnałów wejściowych oraz wyjściowych zwiększa możliwości sterowania oraz monitorowania pracy układu napędowego z wykorzystaniem samego falownika.
Wydzielony system chłodzenia

Falowniki Astraada Drive GD300 wyposażone są w radiator odprowadzający ciepło oraz dodatkowy układ chłodzenia wymuszonego, pracujący w odseparowanym od wnętrza przemiennika kanale wentylacyjnym. Dzięki odpowiedniej konstrukcji możliwe jest także wypuszczenie układu chłodzenia poza szafę sterowniczą, a tym samym ograniczenie wpływu generowanej przez falownik temperatury na inne elementy w szafie.
Zastosowany układ chłodzenia umożliwia montaż „książkowy" falowników (jeden obok drugiego), zapewniając oszczędność miejsca w szafie. Ponadto zastosowane komponenty i kompaktowa
budowa umożliwiły znaczną, bo w niektórych przypadkach nawet 50-proc, redukcję gabarytów falowników serii GD300 (w porównaniu do serii Astraada Drive CHF100A).

Wbudowany moduł hamujący
Przemienniki częstotliwości Astraada Drive GD300 wyposażone są we wbudowany moduł hamowania dla wszystkich modeli do 30 kW (włącznie). Przy większych mocach dostępne są opcjonalne zewnętrzne moduły hamowania dynamicznego (DBU). W przypadku potrzeby korzystania z hamowania dynamicznego do modułu dołączany jest zewnętrzny rezystor rozpraszający energię wytwarzaną przez silnik w trakcie zatrzymywania urządzeń o dużym momencie bezwładności.

Funkcjonalny panel sterowania
Standardowo dostarczany z falownikiem, intuicyjny panel sterowania LED umożliwia konfigurację falownika, odczyt parametrów pracy i jednostek procesowych, zapewnia diagnostykę oraz zmianę bieżących nastaw. Posiada on możliwość wypuszczenia na odległość do 200 m oraz wyposażony jest w cyfrowy potencjometr ułatwiający poruszanie się po menu.
Opcjonalnie w Astraada Drive GD300 dostępny jest również wielofunkcyjny panel LCD z graficznym wyświetlaczem, pozwalający m.in. na jednoczesne wyświetlanie kilku parametrów pracy oraz kopiowanie i przenoszenie ustawień z jednego przemiennika na drugi.

Dostępna funkcja opóźnionego hamowania zapewnia większą kontrolę przy zatrzymywaniu napędu, przez co zwiększa bezpieczeństwo jego pracy. Interesującą z punktu widzenia użytkowego funkcją jest możliwość wyświetlania ilości całkowitej energii, jaką falownik zużył podczas pracy. Ogranicza to koszty związane z instalacją zewnętrznych urządzeń pomiarowych i zapewnia szybki dostęp do danych.

Wspólne oprogramowanie narzędziowe
Do konfiguracji, diagnostyki, monitorowania czy zarządzania wszystkimi przemiennikami częstotliwości Astraada Drive, I w tym również nową serią GD300, wykorzystywane jest jedno intuicyjne oprogramowanie HCM. Oprócz podstawowych funkcji wykorzystywanych przy rozruchu, oprogramowanie udostępnia emulator oscyloskopu oraz możliwość podglądu i logowania parametrów pracy falownika.

Praca sieciowa za pośrednictwem magistral komunikacyjnych Modbus RTU, Profibus DP, Ethernet, możliwość dołączenia wielofunkcyjnego panelu sterowania LCD z graficznym wyświetlaczem, wbudowane filtry EMC, ponad 30 funkcji zabezpieczeń - wszystko to sprawia, że nowa seria Astraada Drive GD300 doskonale przystosowana jest do zastosowań w hutnictwie, górnictwie, przemyśle włókienniczym, spożywczym, w gospodarce wodno-ściekowej, jak i w szeroko pojętym obszarze HVAC.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl