Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

W artykule zostało zaprezentowane jedno z najnowszych rozwiązań napędowych Danfoss Drives, tj. przetwornica częstotliwości dedykowana dla aplikacji sterowania windami, schodami oraz chodnikami ruchomymi.

Przetwornica Lift Drive LD302 oparta jest o technologię VLT Automation Drive. To sprawdzona konstrukcja, która umożliwiała innowacyjną adaptację sterowania napędem dla branży technik dźwigowych.

LD302 posiada dwa regulatory prędkości. Pierwszy z regulatorów umożliwia ustawianie prędkości początkowej potrzebnej przy rozruchu silnika, a tym samym starcie kabiny windowej, drugi z układów regulacji zapewnia komfort jazdy podczas podróżowania pasażerów w kabinie. Sterowanie prędkością obrotową silnika może odbywać się w pętli otwartej, jak i zamkniętej układu regulacji z wykorzystaniem enkodera absolutnego lub inkrementalnego. Układ sterowania może zostać uproszczony przez konstruktora; przetwornica pozwala na sterowanie bezpośrednie silnika z wyłączeniem udziału styczników pośredniczących. Jest to możliwe dzięki uzyskaniu przez firmę Danfoss odpowiedniego certyfikatu TUV. Przetwornica umożliwia podłączenie napięcia 230 V i zasilenie jej z jednej fazy, dzięki czemu uzyskuje się możliwość wykorzystania UPS-a w przypadku awarii zasilania. LD302 po zasileniu napięciem 230 V umożliwia pełne sterowanie ruchem kabiny oraz spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa w przypadku awarii zasilania.


Do dyspozycji dano nam również moduł komunikacyjny z wykorzystaniem RS485 oraz protokołu DCP {Drive Control and Position protocol). Zaimplementowany protokół umożliwia wykorzystanie trzech trybów: pierwszy otwiera jedynie kanał komunikacyjny, drugi jest wykorzystywany wówczas, kiedy przetwornica współpracuje z enkoderem inkrementalnym, zaś ostatni z trybów zawiera zbiór komunikatów do wykorzystania podczas pracy przetwornicy z enkoderem absolutnym. Komunikacja odbywa się w trybie transmisji semi-duplex w 15 ms cyklach w trybie master/follower (master - sterownik zewnętrzny, follower - przetwornica).

Użytkownicy znający produkty oferty napędowej firmy Danfoss spotkają w tym urządzeniu menu, które w znacznej mierze przypomina menu pozostałych przetwornic. LD302 zawiera jednak w sobie unikalną grupę parametrów przeznaczonych dla technik dźwigowych, między innymi takich, jak:

• zachowanie podczas zatrzymania: opóźnienie zamknięcia hamulca, "wygaszanie" momentu obrotowego itp.;
• ustawienia dla regulatorów prędkości początkowej oraz "operacyjnej" (docelowej, z jaką podróżuje pasażer po wystartowaniu windy);
• ustawienia prędkości nominalnej, poziomowania, jazdy inspekcyjnej itp.;
• ustawienia krzywej ruchu (rampy czasowej). Do dyspozycji mamy między innymi możliwość ustawienia "jerków" przy starcie zarówno dla prędkości, jak i przyspieszeń, czasu startu oraz przyspieszenia i prędkości początkowej.

Przetwornica z całą pewnością zaspokoi wymogi stawiane współczesnym kryteriom sterowania dźwigów pionowych, zarówno w aplikacjach, w których stawiane są duże wymogi co do komfortu jazdy przez pasażera, jak i w prostych aplikacjach wind towarowo-osobowych.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl