Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

W ostatnich kilku latach rozproszone systemy sterowania napędami pozostają w centrum zainteresowania inżynierów oraz osób zarządzających wysoko wydajnymi procesami produkcyjnymi w różnych sektorach przemysłu spożywczego.

VLT®FlexConcept® upraszcza proces projektowania systemów podajników oraz taśmociągów.

Od lat nazwa VLT® określa przetwornice częstotliwości i softstarty o najlepszych parametrach technicznych, najwyższej niezawodności i funkcjonalności. Przetwornice częstotliwości VLT® stosowane są w różnorodnych zastosowaniach na całym świecie.
Danfoss VLT® FlexConcept®, stanowi energooszczędny system napędowy, ułatwiający zoptymalizowanie wydajności linii produkcyjnej oraz zmniejszenie kosztów zużycia energii.

System pozwala także ograniczyć ilość wariantów konfiguracji maszyny, upraszczając gospodarkę częściami zamiennymi.
System VLT® FlexConcept® składa się z napędu motoreduktora VLT® One-GearDrive®, współpracującego z przetwornicą częstotliwości VLT® Decentral Drive FCD 302 lub VLT® Automation-Drive FC 302.

Systemy sterowania podajnikami w liniach produkcyjnych planowane są według kilku głównych koncepcji.:
• przetwornice częstotliwości dla układów zcentralizowanych, tj. do zabudowy szafowej;
• przetwornica częstotliwości w obudowie przemysłowej do nabudowy na maszynę, bezpośrednio w pobliżu silnika;
• przetwornica częstotliwości zintegrowana z silnikiem i przekładnią.

W koncepcji VLT® FlexConcept® klient OEM i użytkownik końcowy decydują, jakie rozwiązanie daje największe korzyści.

Każde z nich ma wady i zalety, a posiadanie swobody wyboru to możliwość maksymalizacji korzyści w trakcie budowy i eksploatacji linii produkcyjnej. Np. w zdecentralizowanych układach napędowych hermetyczne zamknięcie napędu w solidnej i kompaktowej obudowie chroni elektroniczne elementy sterowania przez zanieczyszczeniami przemysłowymi. Wyeliminowane zostają zajmujące dużo miejsca szafy sterownicze zawierające rozbudowane, centralnie instalowane układy kontroli i zabezpieczeń silników. Te funkcje przejmują autonomicznie pracujące przetwornice częstotliwości nabudowane bezpośrednio na maszynę lub silnik. Ten typ instalacji unika długich tras kabli silnikowych, ułatwiając spełnienie norm EMC w zakresie emisji zakłóceń.

VLT® Decentral Drive FCD 302
- najnowsza generacja napędów zdecentralizowanych łącząca prostotę instalacji i niezawodność działania, wysoką dynamikę regulacji i współpracę zarówno z silnikami asynchronicznymi, jak i z nowoczesnymi, energooszczędnymi rozwiązaniami opartymi na silnikach PM z magnesami trwałymi. Przetwornica częstotliwości spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej (wbudowany filtr RFI) i ma funkcje zabezpieczeń układu napędowego zapewniające pewną i bezawaryjną pracę.

Urządzenie ma solidną, mechanicznie wytrzymałą i zwartą obudowę o wysokim stopniu ochrony IP66 i dzięki temu zachowuje odporność na skrajne warunki środowiskowe, np. występujące podczas powszechnie stosowanych metod mycia instalacji przemysłowych. Dwuczęściowa konstrukcja ułatwia uruchomienie i serwis, gdyż niezbędne okablowanie dołączane jest do złączy montażowych w dolnej części FCD300.
System programowania i sterowania urządzeniem jest zaprojektowany zgodnie ze standardami znanymi z innych typów przetwornic częstotliwości oferowanych przez Danfoss, m.in. VLT® AutomationDrive FC302.

Należy jednak podkreślić, że rozwiązania oferowane przez Danfoss to nie są częściowe próby adaptacji tradycyjnie stosowanych przetwornic do koncepcji nabudowy na silnik, lecz rozwiązanie spójnego projektu konstrukcyjnego, programowania oraz sterowania i komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi.

VLT® OneGearDrive®
- wyspecjalizowana rodzina motoreduktorów Danfoss, moc, sprawność i higiena w jednym. Koncepcja oferty oparta jest na
jednym tylko wymiarze mechanicznym silnika z trzema dostępnymi przełożeniami przekładni (400 Nm/8,12/14,13/ 31,13), co obejmuje praktycznie cały zakres prędkości napędów przenośników stosowanych w zakładach przetwórstwa spożywczego. Silnik w VLT® OneGear-Drive to silnik synchroniczny z magnesami trwałymi, które są zamontowane na wirniku silnika. Układ motoreduktora o małogabarytowym korpusie może osiągnąć sprawność nawet 89% oraz wysoki moment obrotowy, co przekracza wymagania dla klasy IE4 Super Premium Efficiency.

Zarówno VLT® Decentral Drive FCD 302, jak i VLT® OneGearDrive® spełniają wymogi EHEDG, czyli zalecenia przedstawiane przez instytuty branżowe, między innymi European Hygienic Engi-neering & Design Group (EHEDG), któ-
ry sporządza specyfikacje i zalecenia dla projektowania maszyn i procesów wytwórczych, mające na celu zabezpieczenie produkcji żywności przed bakteriami, grzybami i drożdżami powodującymi zepsucie produktów i wywołującymi zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Przemysł spożywczy jest obszarem szczególnym, w którym standardy higieniczne są na pierwszym planie. W przedstawianych napędach Danfoss wykorzystał lata doświadczeń na polu inżynierii procesowej i budowy maszyn oraz sięgnął po wiedzę w zakresie mikrobiologii.

Firma Danfoss należy do niekwestionowanych liderów branży napędowej. Specjaliści Danfoss VLT Drives służą klientom obszerną wiedzą specjalistyczną związaną z określonymi zastosowaniami. Kompleksowe doradztwo i szybka obsługa zapewniają optymalne rozwiązanie oferujące wysoką niezawodność i dostępność. Jeśli zmieniasz zastosowanie napędu, oprogramowanie i opcje sprzętowe, napędy VLT® mogą zostać skonfigurowane do Twoich potrzeb.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl