Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Szyna danych M-Bus została opracowana do przesyłania danych z urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej, m.in. z gazomierzy czy liczników energii elektrycznej. Specyfikacja tego protokołu wymaga jednak zastosowania konwertera sprzętowego ze względu na interfejs elektryczny (36 V). Czy oby na pewno?

Z pomocą przychodzi tutaj szwedzka firma HMS, specjalizująca się w rozwiązaniach konwersji protokołów sieciowych używanych w automatyce przemysłowej. Wypuściła ona na rynek nową bramę komunikacyjną Anybus z M-Bus na ModbusTCP. Pozwala on skomunikować peryferyjne urządzenia M-Bus z siecią Modbus, używając skrętki. Urządzenie to pozwala na odbiór telegramów M-Busowych i przesłanie dalej w rejestrach Modbusowych. Rozwiązanie takie pomaga zcentralizować sterowanie i obsługę wszystkich urządzeń korzystających protokołu M-Bus.

Konwerter M-Bus na ModbusTCP potrafi zdekodować informacje z urządzeń peryferyjnych w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Potrafi obsłużyć aż do 20 takich urządzeń M-Bus Slave i jednocześnie przesyłać z nich dane do strony Modbusowej. Nie istnieje żadne ograniczenie urządzeń, które można podłączyć - jedynym warunkiem jest obsługa protokołu M-Bus.

Oczywiście znając inne rozwiązania firmy HMS, możemy połączyć urządzenia M-Bus z dowolnym innym protokołem. Wystarczy do tej bramy zastosować dodatkowo jedno z urządzeń grupy Anybus X-Gateway Modbus-TCP. Każdy z tych konwerterów posiada z jednej strony Modbus-TCP pracującego jako Master/Client, który idealnie nada się do połączenia z naszą bramą. Dzięki takiemu połączeniu możemy stworzyć połączenie z dowolnym urządzeniem strerującym (np. PLC) lub nawet z systemem SCADA.

Podsumowując, mając bramę Anybus M-Bus do ModbusTCP, otrzymujemy dostęp do informacji z mierników wielkości elektrycznych, wody lub gazu korzystających z protokołu M-Bus do Modbus-TCP (lub dowolnej innego protokołu), możliwość wglądu do informacji na temat konsumpcji wielkości mierzonych w danym budynku, bardzo proste i intuicyjne oprogramowanie konfiguracyjne, które nie wymaga programistycznej wiedzy. Dodatkowo nie musimy wprowadzać żadnych zmian w hardwarze oraz softwarze urządzeń M-Bus, co w połączeniu z niewielkim kosztem samej bramy czyni ją idealnym rozwiązaniem dla automatyki przemysłowej.
 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl