Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Marka Astraada obejmuje nieustannie poszerzaną ofertę produktów dla automatyki przemysłowej, opartych na technologiach pochodzących od sprawdzonych globalnych dostawców. Produkty Astraada reprezentują rozbudowaną funkcjonalność i sprawdzoną jakość techniczną. Oferta produktów Astraada obejmuje, oprócz wprowadzonych właśnie sterowników kompaktowych i modułowych, także:

• Astraada Net - urządzenia komunikacji przemysłowej;
• Astraada DRV - przemienniki częstotliwości;
• Astraada HMI - panele operatorskie;
• Astraada HMI Panel PC - komputery przemysłowe;
• Astraada PLC - sterowniki programowalne;
• Astraada Power - zasilacze obiektowe.

Astraada One ECC2000 - kompaktowy sterownik PLC
Grupa kompaktowych sterowników PLC z wbudowanymi wejściami oraz wyjściami. W zależności od ilości i typu wejść i wyjść w ofercie dostępne są różne modele kompaktowych sterowników Astraada One. Komunikacja w tych urządzeniach może odbywać się poprzez sieć EtherCAT, Modbus TCP/IP, Modbus RTU, CANopen oraz opcjonalnie protokół BACnet. Spośród głównych cech sterownika kompaktowego Astraada One warto wyróżnić środowisko programistyczne CODESYS V3, wbudowany WebServer, 2 konfigurowalne karty Ethernet, możliwość rozbudowy I/O, porty USB i microSD oraz wykorzystanie technologii VNC.

Astraada One EC1000 - modułowy sterownik PLC

Seria modułowych sterowników PLC z rodziny Astraada One przeznaczona jest do małych i średnich aplikacji automatyki przemysłowej. Dzięki zastosowaniu dedykowanych modułów istnieje możliwość budowania oddalonych układów wejść i wyjść. Urządzenia programowane są w środowisku CODESYS V3. Sterownik może komunikować się z innymi urządzeniami poprzez protokół EtherCAT, CANopen, Profibus DP Slave oraz BACnet (opcjonalnie). Jednostka centralna posiada wbudowany WebServer, istnieje możliwość podglądnięcia wizualizacji dlatego w łatwy i prosty sposób poprzez stronę internetową.

Astraada One DC2000 - sterownik PLC z terminalem HMI

Jest to grupa sterowników kompaktowych zintegrowanych z terminalem operatorskim. W naszej ofercie mamy do dyspozycji wyświetlacze 4,3" oraz 7".
Seria DC2000 posiada szerokie możliwości komunikacyjne, umożliwiając połączenie w standardach: EtherCAT, CANopen, Modbus TCP/IP, Modbus RTU oraz BACnet (opcjonalnie).

Astraada One ET2000 - Terminal HMI

To seria dotykowych paneli operatorskich z wyświetlaczem 4,3" lub 7". Panele służą jako terminale do wyświetlania wizualizacji, która zaimplementowana jest w sterowniku PLC. Warto podkreślić, że terminale używają technologii VNC do wyświetlania wizualizacji. Terminale kompatybilne są ze sterownikami PLC z rodziny Astraada One.

CODESYS: Jedno środowisko - wiele możliwości

Najnowsza wersja (V3) oprogramowania CODESYS jest środowiskiem programistycznym wspólnym dla wszystkich urządzeń Astraada One. Integruje w sobie zarówno programowanie sterowników, tworzenie wizualizacji procesowych, jak i sterowanie serwonapędami.
CODESYS jest zgodne z IEC 61131-3, udostępniając programowanie w wielu językach:

• schematu drabinkowego (LD);
• bloków funkcyjnych (FBD);
• tekstu strukturalnego (ST); listy instrukcji (IL);
• grafów funkcji sekwencyjnych (SFC); grafów przepływów (CFC).

CODESYS - Android dla przemysłu?

Co może mieć wspólnego system operacyjny dla telefonów komórkowych z oprogramowaniem dla sterowników PLC? Od , strony systemowej to dwa zupełnie niezależne rozwiązania, nie- s mające ze sobą nic wspólnego. Natomiast od strony modelu biznesowego, rozwoju i sposobu implementacji to porównanie jest jak najbardziej właściwe. Otóż CODESYS i ANDROID są odpowiednio zewnętrznym programem i systemem operacyjnym. Różni producenci sprzętu wykorzystują ten program i system w swoich rozwiązaniach, dzięki czemu powstają finalne produkty. Dzięki takiemu modelowi oprogramowanie CODESYS niemieckiej firmy 3S jest rozwijane we współpracy z wieloma dostawcami sterowników PLC czy serwonapędów, umożliwiając dynamiczny rozwój i standaryzację.

To właśnie standaryzacja jest główną korzyścią dla użytkowników, który - bazując na jednej platformie programistycznej, przygotowanych przez siebie lub innych użytkowników programach sterujących - mogą dobierać dostawcę sterowników PLC posiadającego najlepiej dopasowaną platformę sprzętową - pod kątem ilości I/O, wydajności procesora, opcji komunikacyjnych itp.

Komunikacja

W urządzeniach Astraada One standardowymi protokołami komunikacyjnymi są EtherCAT, CANopen oraz Modbus, zarówno Modbus TCP/IP, jak i Modbus RTU. Opcjonalnie dostępny jest również protokół BACnet, wykorzystywany w automatyce budynkowej.

Komunikacja w sterowniku kompaktowym Astraada One

Wybór produktów z rodziny Astraada One pozwala na tworzenie aplikacji i wizualizacji w jednym środowisku programistycznym - CODESYS. Szeroka gama bibliotek zaimplementowanych w programie pozwala na łatwiejsze i intuicyjne programowanie sterowników. Szczególnie należy zwrócić uwagę na protokół EtherCAT, który jest dostępny w każdym urządzeniu. Protokół ten jest coraz powszechniej wykorzystywany ze względu na szybkość działania. Głównie potrzebne jest to w przemyśle maszynowym, gdzie wykorzystywane są m.in. ser-wonapędy, które wymagają szybkich czasów reakcji sterownika. Każdy sterownik z rodziny Astraada One ma wbudowany WebServer, dzięki czemu mamy możliwość zdalnego dostępu do urządzeń.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl