Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Nowy system zarządzania pracą napędów SIMOCODE pro V z interfejsem komunikacyjnym w standardzie Modbus RTU

Sprawdzony i nieustannie rozwijany system zarządzania pracą napędów SIMOCODE pro posiada szeroki zakres funkcjonalności, dzięki czemu jego zastosowanie przekłada się na zwiększenie dostępności oraz bezpieczeństwa w wielu aplikacjach z różnych gałęzi przemysłu. Z powodu prostej budowy system ten jest łatwy w uruchomieniu, obsłudze oraz w integracji z nadrzędnymi systemami sterowania. Co więcej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, system ten został wyposażony w nowy protokół komunikacyjny w standardzie Modbus RTU.Napędy elektryczne o stałej prędkości obrotowej zdają się być nieodzowną częścią wielu sektorów przemysłu. Branże ropy naftowej i gazu, chemiczne i petrochemiczne nierzadko opierają działanie swoich instalacji o trójfazowe silniki asynchroniczne niskiego napięcia sterowane bezpośrednio z poziomu nadrzędnego systemu sterowania. Z tego typu sprawdzonych i ekonomicznych rozwiązań korzystają także przedsiębiorstwa w przemyśle stalowym, górniczym, cementowym oraz w branży wodnej i ściekowej. System zarządzania pracą napędów SIMOCODE pro produkcji firmy Siemens stosowany jest w wielu instalacjach przeznaczonych dla wyżej wymienionych gałęzi przemysłu. Zwykle jest on wybierany z myślą o pełnym wykorzystaniu przyjaznych dla użytkownika opcji udostępnianych w formie różnorodnych funkcji sterujących, a także w celu zwiększenia dostępności maszyn i instalacji, za sprawą wbudowanych funkcji ochronnych i diagnostycznych. Zastosowanie SIMOCODE pro w instalacji podwyższa jakość procesu oraz minimalizuje różnego rodzaju ryzyka.

Firma Siemens wyposażyła modułowy system zarządzania pracą napędów SIMOCODE pro V w kolejny interfejs komunikacyjny - Modbus RTU. Ten szeroko stosowany protokół komunikacyjny posiada kilka zalet, które stawiają go ponad szeregiem innych dostępnych rozwiązań. Stosowanie tego protokołu daje dobre rezultaty dzięki prostej budowie, szybkiej integracji z systemami automatyki, ale przede wszystkim dzięki dostępności modułów komunikacyjnych z dwoma interfejsami. Dzięki tej zalecie sieci Modbus w topologii pierścieniowej pozwalają na łatwe tworzenie redundantnych struktur. To podejście w połączeniu z SIMOCODE pro skutkuje podwyższeniem niezawodności pracujących urządzeń, prowadząc do zwiększenia dostępności maszyn i instalacji.

Proste sterowanie pracą napędów z komunikacją Modbus RTU

Omawiane urządzenie wspiera typowe dla protokołu Modbus prędkości transmisji danych wynoszące 9.6/19.2/57.6 kBd oraz typowe dla Modbus RTU kody funkcyjne. Znane z wcześniejszych wersji SIMOCODE pro V moduły przekładników prądowych, panele operatorskie oraz moduły rozszerzające mogą być także używane z nową wersją systemu. Własność ta sprawia, że system wyposażony w komunikację Modbus jest równie elastyczny pod względem rozbudowy i poszerzania funkcjonalności, jak jego odpowiedniki z protokołem Profi-bus DP oraz Profinet.
Jednym z możliwych powodów zastosowania SIMOCODE pro V Modbus RTU może być prosta realizacja sterowania pracą napędu. Dzięki niemu czasochłonne oprzewodowanie odgałęzień silnikowych w układzie rozruchu bezpośredniego, nawrotnego, gwiazdy - trójkąt bądź softstartu przeszło już do historii. Jednocześnie umożliwia on realizację pełnej i wielofunkcyjnej elektronicznej ochrony silnika, redukując konieczność stosowania dodatkowych urządzeń pomiarowych i ochronnych w szafie sterowniczej.

Parametryzacja systemu może być zrealizowana przy pomocy metody "przeciągnij i upuść", która dostępna jest w edytorze graficznym oprogramowania SIMOCODE ES V13. Oprogramowanie to zostało zaimplementowane wewnątrz platformy inżynierskiej TIA Portal, dzięki czemu posiada ono interfejs podobny do innych programów z tejże platformy oraz pozwala na zbudowanie jednolitej bazy danych o wszystkich wykorzystywanych urządzeniach wewnątrz jednego projektu.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl