Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Szybki rozwój telefonów komórkowych w ostatnich latach ma ogromny wpływ na nasze życie. Smartfony są już nie tylko wykorzystywane do wykonywania połączeń telefonicznych czy wysyłania wiadomości tekstowych, ale w wielu przypadkach pełnią funkcję naszego centrum dowodzenia, pomagając nam również w codziennej pracy ABB postanowiło wykorzystać szerokie możliwości urządzeń mobilnych i stworzyło dwie aplikacje, które wspomagają użytkowników przemienników częstotliwości w ich obsłudze, diagnostyce, konserwacji i serwisowaniu.

Większa niezawodność urządzeń i mniejsze ryzyko przestojów

Aplikacja Drivebase została zaprezentowana po raz pierwszy na Targach SPS w Niemczech w 2014 roku i już wtedy wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród odwiedzających stoisko ABB. Zasadniczo jest to program, którego zadanie polega na zbieraniu i udostępnianiu użytkownikowi informacji o jego przemiennikach częstotliwości niskiego napięcia. Aby skorzystać z pełni możliwości aplikacji Drivebase, należy zarejestrować swoje napędy za jej pomocą lub przez stronę internetową www.abb.com/drivereg. Rejestracja skutkuje otrzymaniem dodatkowych 6 miesięcy fabrycznej gwarancji.

Jedną z bardzo ciekawych funkcji aplikacji jest analiza błędów, które mogą się pojawić w napędach.
Dzięki możliwości wygenerowania kodu QR na panelu sterowania przemiennika użytkownik w łatwy i szybki sposób może uzyskać istotne informacje na temat samego napędu, ale również tego, co się z nim w danym momencie dzieje. Drivebase wspomaga także użytkownika, informując go o akcjach konserwacyjnych i serwisowych, jakie należy podjąć w stosunku do danego urządzenia, np. o konieczności wymiany wentylatora chłodzącego moduł mocy. Jeżeli zostanie wykonany przegląd napędu lub naprawa przez autoryzowany serwis ABB, taka czynność zostanie zarejestrowana w bazie danych i informacja na jej temat będzie dostępna dla użytkownika z poziomu aplikacji.

Aplikacja Drivebase umożliwia także łatwy dostęp do dokumentacji związanej z przemiennikami częstotliwości, dzięki czemu użytkownik ma możliwość sprawdzenia danych technicznych urządzenia lub opisu danego parametru bezpośrednio na obiekcie, bez konieczności skorzystania z komputera, który często nie jest dostępny. Jeśli użytkownik potrzebuje pomocy lub konsultacji ze specjalistą z ABB - Drivebase pomoże w wyszukaniu kontaktu do odpowiedniej osoby. Aplikacja jest bezpłatna oraz kompatybilna z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Można ją pobrać z Apple App Store, Google Play oraz Windows Store.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl