Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Oszczędność miejsca w szafie sterowania, uproszczenie obsługi oraz sterowanie z olbrzymią szybkością i precyzją - to trzy główne cechy systemu AX8000, służącego do sterowania serwomechanizmów wieloosiowych. W połączeniu z obsługą standardów firmy Beckhoff otrzymujemy urządzenie, które natychmiast znajdzie swoje miejsce w każdym systemie automatyki przemysłowej.

Każdą z trzech głównych cech należy rozpatrywać wielopoziomowo. Oszczędność miejsca wynika przede wszystkim z modułowej hudowy. Projektant systemu może użyć dokładnie tylu modułów, ilu potrzebuje, i mieć pewność, że nie pozostaną żadne niewykorzystane wyjścia, niepotrzebnie zajmujące miejsce w szafie.

Jest to, charakterystyczne dla firmy Beckhoff, nowatorskie podejście do projektowania systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem gotowych modułów, łączonych ze sobą przy pomocy standardowych interfejsów niczym klocki Lego. Ponadto pojedynczy moduł systemu AX8000 ma zaledwie 230 mm wysokości i w zależności od wersji 60 mm lub 90 mm szerokości. W każdym module sterownika zintegrowano wszystkie niezbędne komponenty, takie jak filtr zasilania czy rezystor hamowania, tym samym dodatkowo zmniejszając ich rozmiary i redukując liczbę wymaganych komponentów zewnętrznych. Urządzenia przeznaczone są do pracy w bezpiecznych warunkach, w jakich najczęściej umieszcza się szafy sterownicze - spełniają normę IP20 (ochrona przed dotknięciem niebezpiecznych elementów) i działają w zakresie temperatury od 5 do 40°C.

Inżynierowie, którzy stworzyli system AX8000, dopracowali wszelkie najdrobniejsze szczegóły tak, aby maksymalnie uprościć jego instalację i obsługę. Po pierwsze, nie ma potrzeby używania jakichkolwiek narzędzi czy śrub - cala instalacja modułów w szafie sterowniczej oparta jest o bezpieczne mechanizmy sprężynowe systemu AX-Bridge, które służą jako mostek dla komunikacji EtherCAT i zasilania 24 V. Same serwonapędy można natomiast połączyć przy pomocy unikalnej technologii firmy Beckhoff, określanej jako OCT (ang. One Cable Technology), która umożliwia przesyłanie zarówno prądu zasilania, jak i informacji kontrolno-pomiarowych. Tutaj także zastosowano złącza nie wymagające użycia jakichkolwiek narzędzi. Technologia OCT wykorzystywana jest we wszystkich serwomechanizmach w ofercie firmy Beckhoff i gwarantuje niezawodny i szybki przesył danych, chroniąc je przed zakłóceniami elektromagnetycznymi biegnącymi równolegle do kabli zasilających.
Po podłączeniu modułów systemu oraz serwonapędów można docenić trzeci aspekt prostoty korzystania z AX8000 - pełną integrację z oprogramowaniem TwinCAT. Po instalacji odpowiednich modułów system można łatwo programować, używając różnych języków programowania (IEC 61131-3, C++ lub w środowisku MATLAB/Simulink) oraz monitorować i na bieżąco dostosowywać jego zachowanie przy pomocy dedykowanych wirtualnych narzędzi, takich jak programowy oscyloskop TwinCAT Scope czy też TwinCAT Bode Plot, posiadający opcję optymalizacji osi serwomechanizmów - wszystko w jednej aplikacji.
To, co jednak najbardziej zainteresuje projektantów, to techniczne możliwości systemu AX8000, a w szczególności wysoka precyzja oraz idąca z nią w parze szybkość działania systemu. Dzięki wykorzystaniu protokołu EtherCAT oraz połączeniu technologii FPGA i wielordzeniowych procesorów z rdzeniem ARM uzyskano czas reakcji na odchylenie wartości prądu sterowania poniżej 1 us. Jeden cykl pracy kontrolera prędkości obrotowej może, w zależności od ustawienia częstotliwości przełączania, wynosić nawet 16 (is. Cykl pracy protokołu EtherCAT, wykorzystywanego do transmisji danych kontrolnych.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl