Drukuj

Znana od wielu lat na rynku automatyki maszynowej seria prostych napędów serwo BSD, która jest ceniona głównie za bezawaryjność oraz łatwość uruchomienia, doczekała się następcy. Nowa linia BSDS została zaprojektowana tak, aby spełniła dotychczasowe wymagania niezawodności oraz prostej integracji dla użytkownika. 

Rodzina falowników BSDS stanowi kompletny szereg o mocach od 100 W do 3 kW zasilanych napięciem zmiennym 230 V AC (jedno- lub trójfazowo) lub też napięciem stałym, po szynie DC. Aby zapewnić dynamiczne sterowanie, można je przeciążać aż o 300% przez 3 s.

W połączeniu z dynamicznymi, precyzyjnymi i wydajnymi silnikami z serii BSMS zapewniają fluktuację prędkości mniejszą niż ±0,01% przy zmianie obciążenia od 0% do 100% (dla prędkości znamionowej). Zakres temperatury otoczenia pracy dla falowników wynosi od -10°C do + 55°C, a dla silników od -10°C do + 40°C.

Nowe silniki BSMS o momentach znamionowych od 0,32 Nm do 14,32 Nm, mają mocowanie mechaniczne kompatybilne z poprzednią serią, co znacznie ułatwia modernizację starszych układów. Kolejnym udogodnieniem przy przejściu z serii BSD na nową jest wbudowana w oprogramowanie możliwość konwersji parametrów, co pozwoli skrócić czas uruchomienia do minimum.

Silniki standardowo wyposażone zostały w precyzyjny enko-der 17-bitowy dla napędów o mocy większej niż 750 W i 20-bitowy dla mniejszych silników. Są to enkodery inkrementalne, ale ich pozycje można łatwo podtrzymać za pomocą baterii umiejscowionej w falowniku. Obudowę silnika wykonano w wysokim stopniu ochrony IP67 (poza wałkiem). Dostępne są silniki w wersji z hamulcem lub bez.

Nowa seria umożliwia kontrolowanie momentu silnika, jego prędkości lub pozycji. Sterowanie można zrealizować za pomocą: sygnału analogowego ±10 V DC, zadawania impulsowego, wbudowanej tablicy ruchów lub komunikacji Modbus RTU, którą można również wykorzystać do połączenia falowników w sieć. To wszystko powoduje, że rodzina falowników BSDS jest znakomitym uzupełnieniem dla wieloosiowych kontrolerów ruchu NextMove ESB-2, programowanych w zaawansowanym, wielowątkowym języku ruchu Mint. Razem stanowią bardzo konkurencyjne, pod względem ekonomicznym i wydajnościowym, rozwiązanie na rynku.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl