Drukuj

Nowe silniki serwo firmy ESTUN z 20-bitowym enkoderem - seria AMF

Producent rozwiązań serwo, firma ESTUN, wprowadziła do swojej oferty nowe serwosilniki z 20-bitowym enkoderem.

Zastosowane enkodery mają optyczny i magnetyczny system kontroli pozycji wałka silnika. Rozdzielczość ponad 1 min impulsów na obrocie sprawia, że silnik pracuje dużo bardziej stabilnie niż silniki z enkoderami inkrementalnymi. Dodatkowo enkoder zabezpieczony jest czujnikiem temperaturowym.

Ważną informacją dla dotychczasowych klientów jest to, że silniki w wersji AMF (nowy enkoder) mają dokładnie takie same wymiary, jak te z enkoderem inkrementalnym 2500 imp./obr. Wraz z nowymi silnikami pokazała się na rynku nowa wersja napędów Pronet. Przy czym i tutaj producent przewidział ułatwienia dla swoich klientów. Mianowicie napędy Pronet-AMF oraz Pronet-E mają taki sam układ, jeśli chodzi o sygnały sterujące. Oznacza to, że w momencie wymiany zestawu na maszynie nie ma konieczności wymiany okablowania. Oczywiście w dalszym ciągu w stałej ofercie znajdują się silniki z enkoderami inkrementalnymi 2500 imp./obr. Produkty z serii AMF są obecnie dostępne tylko w wersji zasilania 1 x 230 V AC, a więc do 1,5 kW włącznie. Firma ESTUN pracuje aktualnie nad rozszerzeniem tego zakresu na silniki o większych mocach i zasilanych z 3*400 VAC.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl