Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Sterowanie ruchem nawet bez enkodera z VLT AutomationDrive

Steruj pozycją i synchronizuj pracę silników PM oraz silników asynchronicznych, w wersjach z enkoderem lub bez, korzystając z funkcji zintegrowanego sterownika ruchu(IMC) w VLT® AutomationDrive.

Zintegrowany sterownik ruchu(IMC) to nowa funkcja oprogramowania, który umożliwia VLT® AutomationDrive FC 302 prace w aplikacjach pozycjonowania i synchronizacji. Korzystając z FC 302 z IMC można sterować pracą silników asynchroniczne a także z magnesami trwałymi, zarówno z, jak i bez enkodera.

W wielu zastosowaniach istnieje zapotrzebowanie na funkcjonalność jaką dają serwonapędy, chodzi o dokładne pozycjonowanie czy synchronizacje. Jednak nie wszystkie te aplikacje wymagają wysoce dynamicznych osiągów serwonapędów. Z racji, iż serwonapędy wymagają znacznie więcej działań inżynieryjnych i wyższych kosztów, sterowanie za pomocą IMC to niewątpliwy atut. Pozwala to uniknąć serwonapędów, wszędzie tam gdzie to możliwe.

Innowacyjna alternatywa dla serwosterowania to Zintegrowany Sterownik Ruchu (IMC), który jest konfigurowany w oprogramowaniu VLT® AutomationDrive FC 302. Główna zaleta polega na tym, że rozwiązanie współpracuje praktycznie ze wszystkimi typowymi technologiami silnikowymi, umożliwia automatyczne dostosowanie silnika i oferuje bezczujnikowe wykrywanie położenia wirnika.
VLT® AutomationDrive to solidne, dojrzałe napędy, znane użytkownikom, proste w montażu oraz programowaniu co jeszcze bardzie zwiększa przyjazność całego rozwiązania.

Kontrola ruchu charakteryzuje się wysoce precyzyjną regulacją położenia, prędkości i przyspieszenia. Do tej pory realizacja sterowania ruchem za pomocą przemiennika wymagała dodatkowego sprzętu: odpowiedniego modułu sterowania ruchem (wewnętrzny lub zewnętrzny) i enkodera. Nowy, opcjonalny sterownik IMC zmienia VLT® AutomationDrive. Dzięki funkcjonalności IMC przetwornice częstotliwości VLT® AutomationDrive są wysoce konkurencyjnym rozwiązaniem dla aplikacji pozycjonowania lub synchronizacji - bez wymagań odnośnie dodatkowych modułów sprzętowych. W wielu przypadkach można nawet przeprowadzić sterowanie ruchem bez enkodera.

Jest to bardzo ekonomiczne i efektywne rozwiązanie. VLT® AutomationDrive z IMC otwiera nowe możliwości we wszystkich zakresach mocy i może zastąpić serwonapęd w wielu zastosowaniach, takich jak:
• Stoły obrotowe
• Maszyny pakujące
• Przenośniki i podajniki
• Maszyny do etykietowania
• Maszyny do cięcia
• Wytłaczarki
• Paletyzatory
• i wiele innych, w niemal wszystkich branżach


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl