Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Potrzeba podnoszenia wydajności linii produkcyjnych oraz zmiany technik wytwarzania, podążające za wzrostem wymagań jakościowych, wymuszają na producentach maszyn stosowanie szybszych, bardziej precyzyjnych, a do tego często rozproszonych układów napędowych.

W maszynach zwiększa się ilość osi, potrzeba ich synchronizacji oraz zapewnienia odpowiedniej dynamiki ruchu. W takich przypadkach klasyczne rozwiązania bazujące na przemiennikach częstotliwości czy serwonapędach sterowanych impulsowo stają się niewystarczające. Z pomocą przychodzą rozproszone układy serwonapędowe sterowane za pośrednictwem nowoczesnych protokołów sieciowych.

Grupa produktów marki Astraada, reprezentującej dobre dopasowanie funkcjonał no-cenowe do potrzeb polskiego rynku, jest systematycznie rozbudowywana o nowe linie produktów. W minionym roku rozszerzona została o kolejne, po przemiennikach częstotliwości, rozwiązania napędowe - serwonapędy Astraada SRV-63.

1. Wybierz preferowany standard komunikacji

Rozwiązania Astraada SRV, w zależności od modelu, mogą współpracować z systemami sterowania z wykorzystaniem protokołów: Modbus RTU, CANopen, Profibus DP oraz Ether-CAT. Na szczególną uwagę zasługuje EtherCAT, będący nowoczesnym protokołem sieciowym stosowanym w aplikacjach przemysłowych czasu rzeczywistego. Wykorzystywany jest on przede wszystkim do sterowania napędami czy szybkiej komunikacji z układami I/O. Serwonapędy Astraada SRV mogą być łatwo zintegrowane po protokole EtherCAT ze sterownikami Astraada One.

 

2. Zapomnij o bazowaniu po wyłączeniu zasilania

Silniki Astraada SRV wyposażone są w standardzie w 17-bitowy enkoder absolutny, zapewniający płynną regulację prędkości nawet przy niskich obrotach, wysoką precyzję pozycjonowania oraz zapamiętywanie aktualnej pozycji po odłączeniu zasilania. Sygnał z enkodera absolutnego przekazywany jest do wzmacniacza w formie cyfrowej, dzięki czemu jest odporniejszy na ewentualne zakłócenia i umożliwia pełniejszą diagnostykę układu.

 

3. Parametryzuj i monitoruj

Szybką parametryzację serwonapędu można wykonać z poziomu wbudowanego 6-cyfrowego wyświetlacza i czterech przycisków ukrytych pod otwieraną klapką. Na wyświetlaczu użytkownik może także monitorować podstawowe parametry pracy oraz odczytywać komunikaty o ostrzeżeniach czy zadziałaniu zabezpieczeń. Pełne opcje diagnostyczne i konfiguracyjne Astraada SRV użytkownik uzyskuje z poziomu bezpłatnego oprogramowania na komputerze PC, łącząc się po porcie Micro USB serwowzmacniacza.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl