Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

 

Coraz szybciej, wyżej, dalej? Niekoniecznie, ponieważ w nowoczesnych aplikacjach maszynowych rozwój polega przede wszystkim na tym, aby jak najbardziej uprościć technikę, a przy tym zbudować ją w postaci modułowej, o niewielkich rozmiarach. Dlatego też firma Lenze połączyła Panel Controller typu p300 bezpośrednio z przemiennikiem częstotliwości i500, tworząc to sprytne rozwiązanie automatyzacyjne. Jest ono przeznaczone przede wszystkim do maszyn nieskomplikowanych i modułów maszynowych, zgodnie z mottem: Więcej automatyzacji - mniej kosztów.

Atrakcyjne w tym nowym pakiecie automatyzacji jest przede wszystkim zintegrowanie PLC Tooling Interface, co znacznie upraszcza inżynierię. Dzięki temu producent maszyny oszczędza swój cenny czas i może uniknąć kosztownych pomyłek. Mózgiem tego systemu jest sterownik panelowy PLC p300. Łączy on proces sterowania w oparciu o Codesys oraz wizualizację w jednym płaskim urządzeniu.

Gotowe do stosowania koncepcje i biblioteki pomagają wykorzystać różne obrazowanie wizualizacji. Dostępna jest komunikacja diagnostyczna w postaci tekstowej za pomocą szablonów w różnych językach. Dzięki temu, że urządzenie to przygotowane jest do zabudowy w drzwi szafy rozdzielczej, nie wymaga ono dodatkowego miejsca w tej szafie. Podobnie oszczędne wykorzystanie przestrzeni zapewnia przemiennik częstotliwości i500. Urządzenia ze zintegrowanym filtrem przeciwzakłóceniowym RFI o mocy do 2,2 kW mają 60 mm szerokości. Przy mocy do 11 kW głębokość wynosi jedynie 130 mm. Przemienniki te można łączyć w zabudowę książkową bez straty mocy.

Jeden zamiast dwóch: Firma Lenze odchudziła również inżynierię. Wykorzystując PLC Designer, użytkownik pracuje z wyjątkowo przejrzyście skonstruowanym narzędziem do programowania PLC i parametryzacji napędu. Wstępnie przygotowane interfejsy zapewniają bardzo zrozumiałą parametryzację zarówno w trybie online, jak i offline. Po prostu: parametryzacja zamiast programowania. Poza tym dzięki interfejsowi PLC tooling kompletną zawartość urządzenia można zapisać na zwykłym nośniku pamięci. W ten sposób można w jednym miejscu zachować projekt, parametry, wizualizację i dane klienta. Zaleta: dotychczas zapisany stan maszyny można wprowadzić do kolejnych maszyn. Dzięki temu oszczędzamy bardzo dużo czasu, szczególnie przy budowie maszyn seryjnych i serwisie.

Lenze wykorzystuje komunikację EtherCAT jako standard pomiędzy panelem p300, a przemiennikiem częstotliwości i500, aby zapewnić szybkie cykle sterowania. Interfejsy ethernetowe ułatwiają zdalne sterowanie i monitoring. Ponieważ PLC tooling umożliwia poprzez p300 bezpośredni dostęp do i50Q przy wykorzystaniu narzędzi inżynieryjnych Lenze, to parametry można intuicyjnie zmienić podczas bieżącej pracy, a następnie zapisać w systemie sterownika za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika interfejsu, niezależnie od stanu, w jakim znajduje się maszyna. W ten sposób zapewnione jest bezpieczeństwo danych w przypadku wystąpienia usterki.

O firmie Lenze

Grupa Lenze jest zarządzana przez spółkę holdingową Lenze SE z siedzibą główną w Aerzen niedaleko Hameln w Dolnej Saksonii. Jako działający na całym świecie specjalista Motion Centric Automation, firma Lenze oferuje szeroki asortyment produktów i usług, obejmujący układy sterowania i wizualizacji -poprzez napędy elektryczne aż po elektromechanikę - a także usługi inżynierskie i narzędzia do projektowania. Wspólnie z klientem inżynierowie Lenze opracowują kompletne rozwiązania napędów i automatyzacji, ułatwiające realizację, produkcję i serwisowanie maszyn. Firma Lenze to jeden z nielicznych dostawców na rynku, którzy pomagają producentom maszyn we wszystkich fazach powstawania i produkcji ich urządzeń.

Lenze zatrudnia na całym świecie ponad 3300 pracowników i posiada własne spółki dystrybucyjne, oddziały konstrukcyjne i zakłady produkcyjne oraz sieć partnerów serwisowych w 60 krajach. Siedziba główna przedsiębiorstwa w Niemczech posiada duży dział badawczo-rozwojowy, dwa zakłady produkcyjne, trzy centra logistyczne w Europie oraz trzy poza Europą. Klientom pomaga międzynarodowa sieć inżynierów zajmujących się dystrybucją i techniką zastosowań.

 

Lenze Polska

W Lenze Polska Sp. z o.o. pracuje ponad trzydziestu doświadczonych inżynierów, którzy chętnie doradzą przy doborze oraz kompletacji systemu napędowego. W Katowicach i Toruniu znajdują się nasze punkty serwisowe, świadczące usługi z zakresu napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, a także zdalnej pomocy serwisowej. Udzielamy gwarancji na wszystkie swoje produkty przez 24 miesiące. W całej UE dostawy realizujemy na nasz koszt!

 

Lenze Polska Sp. z 0.0.     Lenze Polska Sp. 0.0. (Biuro w Toruniu)
ul. Roździeńskiego 188 B                                            ul. Rydygiera 47
40-203 Katowice                                                            87-100 Toruń
tel. 32-203 97 73                                                      tel. 56-658 28 00
 fax 32-7810180                                                        fax 56-645 33 56

 

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl