Drukuj

DCS880, czyli pierwszy i jedyny na świecie napęd DC z wbudowanym certyfikowanym STO SIL3 Ple, został szybko zauważony na rynku i równie szybko doceniony przez klientów. DCS880 zwyciężył w ostatnim konkursie na produkt roku 2017, organizowanym przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie”, w kategorii „Poprawa bezpieczeństwa”.

ABB jako pierwsza firma na świecie opracowała i opatentowała nowatorską metodę, dzięki której funkcja Bezpiecznego Wyłączenia Momentu (STO) jest dostępna w tyrystorowych napędach prądu stałego.
Zintegrowana w przekształtniku funkcja STO zwiększa bezpieczeństwo i bezawaryjność całego napędu. Niewłaściwa sekwencja wyłączenia zasilania przez zewnętrzy układ bezpieczeństwa, np. podczas pracy regeneracyjnej, standardowego przekształtnika tyrystorowego powoduje zadziałanie (zużycie) szybkich bezpieczników, a nierzadko uszkodzenie również samych tyrystorów. DCS880 sam kontroluje sekwencję wyłączenia i rozkaz wyłączenia stycznika głównego „pod prądem” generowany jest tylko w sytuacji awaryjnej. Dodatkowo STO zintegrowane w napędzie eliminuje konieczność dublowania styczników wejściowych dla spełnienia odpowiednich kategorii bezpieczeństwa układu. Do tej pory dla spełnienia przez napęd DC np. poziomu nienaruszalności SIL2 PLd konieczne było zastosowanie dwóch styczników głównych połączonych szeregowo. W tym momencie do spełnienia samego STO SIL3 Ple w nowym DCS880 nie jest wymagany żaden stycznik.
DCS880 jest kompatybilny z wszystkimi napędami ABB z serii ACSx80 i sterownikami mocy DCT880. Cała rodzina x80 ma to samo oprogramowanie do konfiguracji Drive Com- poser Entry (wersja darmowa) lub Pro (wersja zaawansowana).

Wbudowane w standardzie intuicyjne programowanie adaptacyjne oraz opcjonalne programowanie aplikacyjne w standardzie IEC61131-3. Ten sam zaawansowany panel sterowania z opcjonalną komunikacją Bluetooth, umożliwiając zdalną konfigurację i monitorowanie napędu z aplikacji Drivetune.
Wszystkie moduły tyrystorowe ABB, łącznie z seriami DCS550 i DCS800, są obecnie produkowane w Aleksandrowie Łódzkim, skąd trafiają do tysięcy klientów na całym świecie. To wszystko sprawia, że nowy DCS880 jest obecnie najlepszym rozwiązaniem dla napędowych aplikacji przemysłowych prądu stałego.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl