Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

alt Omron i Yaskawa Electric ogłosiły zakończenie działalności wspólnej europejskiej spółki Omron Yaskawa Motion Control, która działała od 2003 roku w obszarze napędów. Firmy kontynuują swoją dotychczasową wieloletnią współpracę - uległa jedynie zmianie forma współpracy.
Wygasł dotychczasowy kontrakt joint-venture i zostaje on zastąpiony nową umową pomiędzy obydwiema firmami.

Yaskawa w dalszym ciągu będzie oferowała wysokiej jakości falowniki i systemy servo a Omron wysokiej jakości obsługę rynku (techniczną i logistyczną). OMRON nadal pozostaje głównym partnerem dla Yaskawy i dalej skupia się na aktywnościach w których się specjalizuje tj, głównie na rynku budowy maszyn przemysłowych. Yaskawa chcąc wzmocnić swój image na rynku europejskim będzie intensyfikowała swoje dotychczasowe działania na wybranych rynkach strategicznych.

Głównym powodem powołania do życia spółki joint-venture było, zgodnie z oświadczeniem, „osiągnięcie silnej pozycji na europejskim rynku automatyki i napędów, oraz możliwość oferowania najlepszych usług w zakresie wsparcia aplikacji polowych, rozwoju produktów, oraz wdrożenia nowych technologii”. Omron i Yaskakwa twierdzą, że po sześciu latach „udanej biznesowej współpracy” w ramach spółki, obie firmy zbudowały sobie silne pozycje na rynkach automatyki i napędów. Zatem cel ich został „w pełni osiągnięty”. W 2007 roku sprzedaż spółki wyniosła 164 miliony euro. Mająca swoją siedzibę w Holandii spółka, w której Omron miał 60 procent udziałów, łączyła doświadczenie Yaskawa w zakresie automatyki napędów z siecią sprzedaży Omron. Jej oferta obejmowała: falowniki, serwonapędy, oraz sterowniki produkowane przez Yaskawa, a także pokrewne produkty, jak moduły dla PLC, produkowane przez Omron. Niektóre produkty występowały pod obiema markami, niektóre wyłącznie jako Omron. Yaskawa współpracowała bezpośrednio z kluczowymi OEMami.

Nie ma i nie będzie żadnych konsekwencji dla dotychczasowych klientów Omron. Użytkownicy w dalszym ciągu mogą zaopatrywać się u dotychczasowego dostawcy na tych samych warunkach i z taką samą obsługą (pomoc techniczna, serwis, …) Na produktach może wkrótce pojawić się nowe logo ale oznaczenie, specyfikacja techniczna i funkcjonalność produktów pozostanie ta sama. Dotychczasowy dostawca (Omron) oferuje kontynuację i te same warunki pomocy technicznej i handlowej, jak również warunki gwarancji. Nie ulega zmianie zakres dostaw, wszystkie dotychczasowe produkty znajdujące się w ofercie Omron pozostają dostępne dla klientów.

Jednocześnie Omron, dla którego priorytetowym celem jest oferowanie najbardziej optymalnych rozwiązań na rynek automatyki przemysłowej spełnijących oczekiwania klientów, podejmuje równoległą współpracę z nowymi dostawcami w zakresie napędów (najprawdopodobniej falowniki Hitachi, oraz serwonapędy Panasonic). Współpraca z nowymi partnerami obejmuje kooperację i wspólne opracowywanie nowych linii produktów, które już w najbliższym czasie znajdą się w ofercie firmy Omron
WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl