Firma Danfoss po przejęciu firmy Vacon skupiła się na ujednoliceniu aktywów oraz połączeniu technologii obu firm. Skutkiem tej synergii jest stworzenie nowej, choć znanej już historycznie jednostki Danfoss Drives (Dział Napędów Elektrycznych Danfoss). Przesłanie tej fuzji od samego początku to połączenie najlepszych cech Danfoss oraz Vacon, wynikających z jednej wspólnej i wielkiej pasji do projektowania, produkcji oraz dystrybucji najlepszych przetwornic częstotliwości na rynku, z wykorzystaniem tego, co najlepsze w każdej z firm.
Dział napędów elektrycznych Danfoss w Polsce jako jeden z pierwszych na świecie dokonał pełnego połączenia. W praktyce od początku 2016 roku obie grupy produktowe są obsługiwane z jednej lokalizacji - z jednego biura przez jeden zespół w Danfoss Poland Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim. Można śmiało stwierdzić, że proces łączenia w Polsce jest praktycznie zakończony. Rozpoznano strategiczne role w zakresie zarządzania, określone zostały działania dotyczące obsługi klientów, marketingu, sprzedaży oraz serwisu. W ten sposób dział Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives) w Polsce rozpoczął rok 2016 z ujednoliconym oraz zintegrowanym zestawem działań, produktów i kadr.
Każdy region ma określony geograficzny obszar sprzedaży oraz doprecyzowany zakres i proces dostarczania usług.
Lokalna sieć dystrybutorów oraz partnerów serwisowych została skonsolidowana, aby dalej dostarczać jak najlepszą ofertę VLT i VACON.
Jeśli dodamy do tego, że w tym roku firma Danfoss będzie obchodzić 25-lecie działalności w Polsce, czyni to rok 2016 naprawdę szczególnym i owocnym w wydarzenia.
Jak wspomniano już wcześniej, Danfoss i Vacon od początku połączenia współpracowały nad stworzeniem jednej z najbardziej efektywnych i innowacyjnych organizacji na świecie.
Danfoss Drives otworzył rok 2016 z udziałem w rynku, który czyni go w praktyce drugim dostawcą przetwornic częstotliwości AC niskiego napięcia na świecie.
Firma skupia się na rozwoju i zbliżeniu się do pozycji absolutnego lidera, oferującego konkurencyjne korzyści w najbardziej zróżnicowanych aplikacjach, we wszystkich obszarach,
w których wymagane jest zastosowanie systemów sterowania silnikiem opartych o przetwornice.