Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Przemysł wodny i wodno-ściekowy jest niezwykle ważną i mocno rozwijającą się gałęzią zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Branża ta konsumuje ogromne ilości energii na potrzeby zasilania silników elektrycznych, które z kolei napędzają pompy, dmuchawy i inne urządzenia. Niezawodność i wydajność to dwa najistotniejsze aspekty, którymi powinny się charakteryzować napędy pracujące w przepompowniach, stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków czy innych zakładach wykorzystujących wodę w swoich procesach.
Aby sprostać wymaganiom stawianym przez tę gałąź przemysłu, firma ABB wprowadziła na rynek nową serię przemienników częstotliwości dedykowanych do aplikacji wodnych - ACQ580.

Falowniki ACQ580 bazują na konstrukcji bardzo popularnych i cenionych falowników serii ACS580, które są obecne na rynku od 2015 roku. Obie serie przemienników posiadają praktycznie identyczną budowę sprzętową, różnią się natomiast pewnymi funkcjami programowymi.

Ponieważ napędy ACQ580 są przeznaczone do aplikacji w przemyśle wodnym i wodno-ściekowym, zostały one naszpikowane specjalistycznymi funkcjami programowymi, dzięki którym urządzenia te mogą pracować jeszcze wydajniej, przy okazji zwiększając poziom niezawodności całego systemu, nawet w bardzo skomplikowanych układach wielopompowych. Pierwsze uruchomienie i obsługa falowników ACQ580 są niezwykle proste dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania wyposażonemu w logikę sterowania Hand-Off-Auto, Asystentów, które krok po kroku prowadzą użytkownika przez najważniejsze procesy konfiguracji, oraz interfejs bezprzewodowy Bluetooth, umożliwiający zdalny dostęp do przemiennika, konfigurację i jego obsługę w wygodny sposób - za pomocą telefonu komórkowego.

Specjalistyczne funkcje programowe w falownikach ACQ580:

• Rozbudowane regulatory PID z zależnościami czasowymi i funkcją uśpienia.
• Zabezpieczenie przed suchobiegiem.
• Bezczujnikowa kalkulacja przepływu.
• Samoczyszczenie pompy.
• Szybkie rampy przyspieszania.
• PFC, SPFC i Inteligentne Sterowanie Pompami (dla systemów wielopompowych).
• Kontrola poziomu cieczy w zbiorniku.
• Łagodne napełnianie instalacji.
• Ochrona przed zbyt niskim/wysokim ciśnieniem/przepływem.

Powyższe funkcje zostały stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy ABB w technice napędowej i branży WOD-KAN, a także w odpowiedzi na potrzeby i specyficzne wymagania naszych klientów i użytkowników przemienników częstotliwości.

Konstrukcje przemienników ACQ580
Podobnie jak w przypadku falowników serii ACS580, ACQ580 występuje w 3 różnych konstrukcjach:

ACQ580-01 - przemienniki naścienne o mocy od 0,75 do 250 kW, dostępne w stopniu ochrony obudowy IP21 lub IP55, z wbudowanym filtrem EMC i dławikiem sieciowym. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, lekką konstrukcją, niezwykle bogatym wyposażeniem standardowym oraz wysokim poziomem niezawodności.

ACQ580-04 - moduły napędowe do zabudowy w rozdzielnicy o mocy od 250 do 500 kW, dostępne w stopniu ochrony IP00 lub IP20, z wbudowanym filtrem EMC, dławikiem sieciowym oraz filtrem składowej zerowej. Urządzenia te są dedykowane do aplikacji pompowych o dużych mocach. Wąska konstrukcja umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni montażowej.

ACQ580-07 - napędy w zabudowie szafowej o mocy od 75 do 500 kW, dostępne w stopniu ochrony obudowy IP21, IP42 oraz IP54, z wbudowanym rozłącznikiem z bezpiecznikami, filtrem EMC i dławikiem sieciowym. Przemienniki te posiadają szeroki zakres opcji dodatkowych. Wszystkie elementy napędu są zabudowane fabrycznie w jednej obudowie, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce oraz czas poświęcony na instalację.

Przemienniki częstotliwości są bardzo ważnym elementem w aplikacjach wodnych i wodno-ściekowych. Płynne sterowanie prędkością silników pomp nie tylko umożliwia dokładną regulację ciśnienia czy przepływu w instalacji hydraulicznej, ale także wpływa bardzo korzystnie na zużycie energii w tych systemach.

Wiele funkcji programowych zawartych w falownikach ACQ580 pozwala na rozproszenie logiki sterowania w systemie, jak również zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo układów napędowych. Wbudowane dedykowane funkcje programowe do aplikacji wodnych sprawiają, że nie ma konieczności stosowania dodatkowych regulatorów PID, czujników przepływu, urządzeń zabezpieczających pompę przed suchobiegiem czy sterowników PLC w układzie. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja inteligentnego sterowania pompami, w której wiele pomp może być sterowanych autonomicznie, niezawodnie i bardzo ekonomicznie.

Prosta obsługa falowników serii ACQ580 sprawia, że każda, nawet niedoświadczona osoba jest w stanie zaprogramować i eksploatować z powodzeniem te urządzenia.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl