Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Specjalizująca się w technice napędowej firma NORD DRIVESYSTEMS stawia w swoich zakładach produkcyjnych na technologie smart. Inteligentne i połączone ze sobą sieci cyfrowe w Aurich umożliwiają maksymalną elastyczność i indywidualizację podczas produkcji podzespołów elektronicznych.

Czasy przemysłowej produkcji masowej z małym urozmaiceniem produktów i dużymi liczbami sztuk już dawno przeminęły. Obecnie dąży się coraz mocniej do indywidualizacji. Klienci wymagają coraz bardziej specyficznych konfiguracji, które skrojone są dokładnie pod ich indywidualne potrzeby. Ponadto zamawiane są coraz mniejsze partie produktów. Tradycyjnie zorganizowane fabryki nie podołałyby takiemu wzrostowi zróżnicowania przy jednoczesnym spadku liczebności partii. Warunkiem szybkiego i elastycznego reagowania na oczekiwania klientów i zmiany na rynku jest posiadanie inteligentnych, łatwych w adaptacji i efektywnych procesów produkcyjnych. Temu dokładnie służy INDUSTRY 4.0, czyli inteligentna, całkowicie zintegrowana produkcja.
Także firma NORD DRIVESYSTEMS wykorzystuje i wypróbowuje procesy INDUSTRY 4.0 w celu optymalizacji procesów i zwiększenia wartości dodanej. Obowiązuje ta sama zasada, co zawsze: korzyści muszą być współmierne do nakładów. Rozbudowywany przez dziesięciolecia zakład ze swoimi instalacjami i procesami, taki jak w NORD, stawia oczywiście inne wymagania niż projekty typu greenfield, które powstają od zera i mogą od początku być budowane w sposób zgodny ze strukturami INDUSTRY 4.0. Mimo to dostawca kompletnych elektrycznych, mechanicznych i elektrycznych systemów techniki napędowej kontynuuje digitalizację i przestawia swoje zakłady produkcyjne na technologie inteligentne. Dotyczy to między innymi powstałego na początku lat 80. XX wieku zakładu w Aurich w Dolnej Saksonii, gdzie produkowane są podzespoły elektroniczne.

MONTAŻ INDUSTRY 4.0 w Aurich
W zajmującym 5000m2 powierzchni zakładzie w północno-zachodnich Niemczech firma NORD wytwarza elementy techniki napędowej o mocy do 160 kW (przetwornice, rozruszniki silników i elektronikę). Hale produkcyjne opuszcza co roku ponad 100000 urządzeń. Wśród nich jest coraz więcej urządzeń skonstruowanych na zamówienie klienta. Ten trend utrzymuje się wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na indywidualne modyfikacje. Nowoczesna technika napędowa musi być elastyczna i łatwa w indywidualizacji, aby bez problemu móc ją integrować ze wszystkimi instalacjami i systemami. W Aurich radzą sobie z tym znakomicie. Czy to produkcja seryjna, produkty o indywidualnej konfiguracji, czy też pojedyncze wyroby - nowoczesna, zautomatyzowana i elastyczna struktura produkcji umożliwia wykonanie każdego zlecenia w identyczny sposób, niezależnie od jego wielkości. Wykonalne są nawet partie o wielkości 1 sztuki, bez konieczności większego przezbrajania. To efekt kompleksowej strategii optymalizacji procesów. Podstawowe motto brzmi: maksymalna wydajność, szybkość i elastyczność. Wymaga to m.in. „szczupłego” łańcucha dostaw, jak najdalej idącej eliminacji dokumentów papierowych towarzyszących produkcji, automatycznego tworzenia schematów montażu i planów testów z konfiguracji oraz cyfrowych systemów wspomagania montażu.

Efektywne procesy
Już od roku, podczas przyjęcia towarów, stosowany jest autonomiczny system transportowy. Ten niewymagający żadnego operatora system przewozi towary z punktu przyjęcia do zautomatyzowanego magazynu małych części. Rozpoznaje on wymagane miejsce źródłowe i docelowe, samoczynnie ładuje na siebie pojemniki transportowe i wyznacza sobie drogę. Automatycznie reaguje także na ewentualne przeszkody, które napotka: zatrzymuje się lub skręca, obierając inną drogę. Gdy skrzynie transportowe zostaną przeniesione na przenośnik taśmowy, nadszedł czas, aby sprawy przejął NORDAC LINK.
Te elastyczne, inteligentne dystrybutory połowę produkowane są na miejscu, zatem są oczywiście także stosowane w Aurich do własnych potrzeb. Wygodny układ sterowania napędem w zdecentralizowanej instalacji można dowolnie skonfigurować zależnie od wymagania i zastosowania. Klient ma też swobodę wyboru urządzeń peryferyjnych, takich jak cyfrowe i analogowe wejścia i wyjścia, system magistrali oraz zabezpieczenia. NORDAC LINK można zatem integrować ze wszystkimi architekturami Industry 4.0. W Aurich za niezawodne funkcjonowanie transportu towarów, w tym także w zautomatyzowanym magazynie małych części, odpowiada łącznie 20 napędów. Dzięki wbudowanemu sterownikowi PLC są one w stanie samodzielnie sterować całymi procesami. Ponadto do każdego towaru w momencie przyjęcia przypisywany jest kod 2D, na podstawie którego towar może być bezbłędnie obserwowany aż do momentu użycia. Kontrola możliwa jest także w drugą stronę, na podstawie numeru seryjnego urządzenia, aż do przyjęcia towaru.

Digitalizacja, automatyzacja, przejrzystość
Chociaż NORDAC LINK trafił na rynek dopiero w 2017 roku, ze względu na liczne możliwości indywidualizacji zdążył już stać się bestsellerem. Aby sprostać dużemu popytowi, uruchomiono we własnym zakresie nową linię montażową do produkcji tej inteligentnej przetwornicy. Sterowanie wszystkimi wymaganymi systemami montażu i testowania - od opracowania schematu montażu elementów do badania końcowego i parametryzacji - odbywa się na podstawie indywidualnej konfiguracji. Wszystkie dane i informacje umieszczone są online w centralnym zleceniu i można je wywołać z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. W ten sposób na monitorach mogą być wyświetlane m.in. schematy pracy montażu przewlekanego (THT - Through Hole Technology), który tradycyjnie wykonywany jest ręcznie. Równocześnie skanowany jest kod 2D z podzespołu. Na wyświetlaczu dotykowym pojawiają się wtedy konkretne instrukcje montażu danego produktu. W obrazowej formie pokazane jest dokładnie, jakie elementy mają zostać zamontowane i w których miejscach, natomiast pracownik dowiaduje się krok po kroku, jak ma wykonywać proces. Ułatwia to pracę, podnosi prędkość i zapewnia jakość. Ponadto elastyczność tych pomocy cyfrowych pozwala na szybsze zmiany serii produkcyjnych, korzystając z informacji z systemów wspomagania montażu.

Silnik dla INDUSTRY 4.0
Firma NORD bez przerwy stara się optymalizować procesy, aby zwiększyć ich efektywność. Specjalizując się w technice napędowej, firma NORD DRIVESYSTEMS ma oczywiście świadomość, że nowoczesna inteligentna technika napędowa jest kluczem do czwartej rewolucji przemysłowej, ponieważ to ona w sposób skoordynowany wprawia w ruch skomunikowane, zdecentralizowane i autonomiczne procesy produkcyjne. Napędy NORD są gotowe do podłączenia do sieci, pracują samodzielnie i odznaczają się skalowalnością pod względem zakresu funkcji i mocy - można je zatem śmiało nazwać INDUSTRY 4.0 READY! Sprawna, łatwa w adaptacji i szybka - elastyczna produkcja elektroniki w Aurich to dowód na to, że produkty są takie, jak proces ich produkcji. Inteligentne i cyfrowo komunikujące się ze sobą systemy na stałe weszły do procesów produkcyjnych. Poprzez uelastycznienie, indywidualizację i modularyzację NORD przygotowuje się na rosnące wymagania INDUSTRY 4.0.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl