Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Technologia przenośników paletowych wymaga przede wszystkim ekonomicznych rozwiązań napędowych o dużej przeciążalności. NORD DRIVESYSTEMS dostarcza optymalnie dobrane, indywidualnie konfigurowalne i elastyczne technologie napędowe, które zmniejszają liczbę wersji i minimalizują koszty, szczególnie w przypadku transportu palet i palet z klatkami za pomocą przenośników rolkowych lub łańcuchowych.

Dla prostych zastosowań przenośników paletowych firma NORD opracowała wydajną kombinację napędów, składającą się z silnika asynchronicznego i falowników NORDAC BASE. Falownik NORDAC BASE jest ekonomicznym rozwiązaniem napędowym NORD w sektorze technologii zdecentralizowanych przetwornic częstotliwości do zamontowania poza szafą sterowniczą. Falowniki zostały opracowane specjalnie, aby wypełnić lukę, która powstała między prostymi softstartami silników a zaawansowanymi przetwornicami z ogromnym zakresem funkcji. To rozwiązanie napędowe jest specjalnie dostosowane do wymagań technologii przenośników paletowych i zapewnia niezawodną technologię o solidnej konstrukcji. Może być łączone ze wszystkimi motoreduktorami NORD i elastycznie rozszerzane zgodnie z wymaganiami lub specyfikacjami klienta. Standaryzacja skutkuje zmniejszeniem liczby wersji, a to z kolei znacznie zmniejsza zapasy części zamiennych, optymalizuje konserwację i oszczędza koszty.

Trójfazowe asynchroniczne silniki zapewniają moc do 1,5 kW i cechują się wysoką przeciążalnością, solidnym wykonaniem i długą żywotnością. Falowniki są zainstalowane blisko silnika i są wyposażone w zintegrowany sterownik PLC. Dowolnie programowalny sterownik PLC przetwarza dane z czujników i urządzeń wykonawczych, udostępnia opcje diagnostyczne i komunikuje się z kontrolerem wyższego poziomu. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie do sterowania, parametryzacji i diagnostyki jest skonfigurowane dla specjalnych wymagań dotyczących napędu w technologii przenośników paletowych.

Jednostki napędowe można zintegrować ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami magistrali. Interfejs AS lub interfejs I/O są szczególnie odpowiednie jako proste i ekonomiczne rozwiązanie do komunikacji w technologii przenośników' paletowych. Można zastosować inny system magistrali bez żadnych problemów, jeśli istnieją bardziej wyrafinowane wymagania.

Dzięki połączeniu silnika asynchronicznego i falowników NORDAC BASE firma NORD opracowała niezawodne, elastyczne i przyjazne w obsłudze i konserwacji rozwiązanie napędowe przeznaczone do przenośników paletowych.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl