Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

ABB Ability™ Digital Powertrain integruje system monitoringu dla komponentów zespołu napędowego, takich jak: falowniki, silniki, łożyska, pompy i kompresory. Stają się one urządzeniami inteligentnymi dzięki czujnikom, które gromadzą dane, aby następnie dostarczyć je do chmury - o falownikach informacje przesyła przeznaczone do tego celu urządzenie Neta-21, natomiast o silnikach, łożyskach i pompach inteligentne, bezprzewodowe czujniki ABB Ability™ Smart Sensor. Uzyskane i opracowane dane pozwalają na lepsze zarządzanie bieżącymi działaniami i dają możliwość zaplanowania prac wymaganych w przyszłości.

System umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie stanu pracy urządzeń takich jak falowniki za pośrednictwem zintegrowanego portalu lub aplikacji na telefonie - w tym status napędu, warunków środowiskowych i historii zdarzeń. Stan monitorowanych układów napędowych w przejrzysty sposób przedstawiany jest na wykresie. Kondycja urządzeń prezentowana jest za pomocą kolorów sygnalizacji drogowej - zielony informuje o tym, że elementy układu działają poprawnie, żółty oznacza, iż urządzenie wymaga sprawdzenia, a czerwony wskazuje na zły stan urządzenia i jest wezwaniem do podjęcia natychmiastowych działań, które zapobiegną wystąpieniu poważnej awarii i w konsekwencji przestoju całego systemu.

Nieprawidłowe działanie lub problemy mechaniczne w aplikacjach mogą poważnie zagrozić bezpieczeństwu maszyny i osób pracujących przy danym procesie. Dzięki możliwości cyfrowego monitorowania układu napędowego kierownicy produkcji mogą wyeliminować ryzyko, identyfikując awarie zdalnie, za pośrednictwem portalu, gwarantując tym samym bezpieczeństwo pracy w całym procesie technologicznym.

ABB Ability™ Digital Powertrain posiada również funkcję powiadamiania, która wysyła do użytkownika informację w chwili pogorszenia się warunków pracy któregokolwiek z komponentów aplikacji (np. wzrostu temperatury falownika, przeciążenia silnika itp.). Dzięki temu użytkownik oraz operator w pełni kontrolują stan techniczny układu napędowego i mogą zapobiec problemom, zanim się one pojawią. zużycie energii oraz obciążenia układu (dane tego rodzaju są na bieżąco aktualizowane i dostępne w dowolnym momencie).

Eksperci ABB wspierają swoją wiedzą pracowników zakładu zaangażowanych w proces, by w pełni rozumieli, jak parametry otoczenia, np. temperatura, wilgotność, zabrudzenia (pyły, oleje, substancje chemiczne itp.), wpływają na wydajność urządzeń ABB.
Nieplanowany przestój, a w konsekwencji przerwanie procesu produkcyjnego, może kosztować setki tysięcy złotych. ABB Ability™ Digital Powertrain, monitorując układ w czasie rzeczywistym, eliminuje nieprzewidziane postoje, czym realnie wpływa na wzrost niezawodności i wydajności procesu produkcyjnego.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl