Forum falowników

 www.falowniki.info


 

Falowniki (napędy) firmy Hitachi są przydatne w różnego rodzaju zastosowaniach. Podczas instalacji korzystanie z klawiatury falownika (lub innego urządzenia do programowania) ułatwi wykonanie początkowej konfiguracji. Po instalacji falownik będzie zasadniczo otrzymywał polecenia sterujące przez złącze sterowania logicznego lub interfejs szeregowy z innego urządzenia sterującego. W przypadku prostego zastosowania, takiego jak sterowanie prędkością jednego przenośnika, przełącznik pracy/zatrzymania (Run/Stop) i potencjometr zapewnią operatorowi całą wymaganą kontrolę. W przypadku bardziej złożonego zastosowania rolę sterownika systemowego może pełnić programowalny sterownik logiczny (PLC) z kilkoma połączeniami z falownikiem.

Niemożliwe jest omówienie wszystkich możliwych zastosowań w ramach niniejszej skróconej instrukcji. Konieczne będzie dokładne poznanie charakterystyki elektrycznej urządzeń podłączanych do falownika. Ta sekcja oraz dalsze sekcje dotyczące funkcji zacisków we/wy mogą pomóc w szybkim i bezpiecznym podłączaniu tych urządzeń do falownika.

PRZESTROGA: Jeśli aktualne zastosowanie powoduje przekroczenie maksymalnego natężenia lub napięcia w punkcie podłączenia, grozi to uszkodzeniem falownika lub innych urządzeń.

Połączenia między falownikiem a innym urządzeniami zależą od charakterystyki wejścia/wyjścia na obu końcach połączenia, jak pokazano na schemacie po prawej stronie. Konfigurowalne wejścia falownika akceptują wyjścia typu „sourcing” (wspólny plus) lub „sinking” (wspólny minus) z urządzenia zewnętrznego (takiego jak sterownik PLC). Na następnej stronie przedstawiono wewnętrzne komponenty elektryczne falownika w każdym zacisku we/wy. W niektórych przypadkach konieczne jest wstawienie źródła zasilania do okablowania interfejsu.

Aby uniknąć uszkodzenia wyposażenia i zapewnić płynną pracę instalacji, zalecamy narysowanie schematu każdego połączenia między falownikiem a drugim urządzeniem. Na schemacie należy ująć komponenty wewnętrzne każdego urządzenia, aby uzyskać pełny zamknięty obwód.

Po narysowaniu schematu należy:
1. Sprawdzić, czy natężenie i napięcie dla każdego połączenia leżą w granicach roboczych każdego z urządzeń.
2. Upewnić się, że układ logiczny (aktywność wysoka lub niska) każdego połączenia wł./wył. jest prawidłowy.
3. Sprawdzić zero i rozpiętość (krzywą i punkty) dla połączeń analogowych i upewnić się, że współczynnik skali od wejścia do wyjścia jest poprawny.
4. Przeanalizować, co się wydarzy na poziomie systemu, jeśli jedno z urządzeń nagle utraci zasilanie lub uruchomi się po urządzeniach innych niż przewidziane.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl